KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Kurs kursowi nierówny, czyli dlaczego jedna waluta ma wiele cen

Mówi się, że produkt wart jest tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. W przypadku walut należy jednak dodać, że ich cena zależy również od tego kto i Read more

Co każdy kredytobiorca powinien wiedzieć o kursach walut?

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego czy konsumpcyjnego w walucie obcej powinno wiązać się z posiadaniem, chociaż podstawowych informacji na temat kursów walut oraz czynników, które na nie wpływają. Jest to konieczna i Read more

Poranny komentarz walutowy 22.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Utrzymujące się obawy o jutrzejsze referendum w Wielkiej Brytanii powodują, że nasza waluta znajduje się nadal pod silną presją. Wczorajsze wystąpienie szefowej Fedu przed Kongresem USA doprowadziło do umocnienia dolara.

Janet Yellen aktualną sytuację gospodarczą opisała bardzo spokojnie, używając jak zawsze bezpiecznych stwierdzeń. Sytuację na rynku pracy (wbrew ostatnim danym) określiła, jako zadowalającą, natomiast problem niskiej inflacji jest kontrolowany przez Fed i nie stanowi aktualnie powodu do zmartwień. Poruszony został również problem Brexitu. Przewodnicząca Rezerwy Federalnej podkreśliła, że ewentualne wyjście UK z UE może dotknąć również rynku finansowego USA. Wbrew pozorom informacje przekazane przez Yellen miały dobry wpływ na dolara, który wczorajszą sesję zakończył na poziomie 1,12. Niestety dziś już od rana euro zaczęło odrabiać straty i kierować się w stronę 1,13 USD.

Silna presja związana z czwartkowym referendum negatywnie wpływa na notowania naszej waluty. Złoty wczoraj ponownie znalazł się powyżej 4,40 na parze z euro. Dziś wprawdzie jesteśmy z powrotem poniżej 4,39 jednak zmienność na rynku jest tak duża i nieprzewidywalna, że możemy się spodziewać kolejnej zwyżki EUR. Dolar po wczorajszym rajdzie do 3,92 dzisiejszą sesję rozpoczął spokojnie na poziomie 3,89. Kurs franka jak na razie zachowuje się podobnie do dolara. Środową sesję rozpoczął trochę niżej, bo na poziomie 4,05. Niestety jego wahania są dość spore, dlatego należy się przygotować na ponowny skok w kierunku 4,08. Przewaga opinii o pozostaniu Wielkiej Brytanii w UE powoduje, że funt pnie się w górę na parze ze złotym. Wtorkowe 5,75 właśnie to pokazało. Dziś jak na razie średni kurs GBP wyniósł 5,71 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Koniunktura konsumencka – Polska
 • Koniunktura gospodarcza – Polska
 • Sprzedaż domów na rynku wtórnym – USA
 • Tygodniowa zmiana zapasów paliwa – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

22.06.2016 10:02
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000