KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

blog, dziecko, telefon, aplikacje, smartfon, Ekantor.pl

Top 7 aplikacji na Androida, które powinien mieć każdy rodzic

Opieka na dzieckiem nie jest łatwa. Na szczęście współczesna technologia przychodzi z pomocą młodym rodzicom, a często wręcz ratuje im życie! Zobacz co dobrego niosą ze sobą aplikacje dla młodych Read more

Wymiana walut – czy fiskus może się o nią upomnieć?

Wszystko, co w życiu piękne, musi być opodatkowane. Nie inaczej jest z wymianą walut. 30 kwietnia upłynął czas składania deklaracji PIT i niestety część podatników zapomniała uwzględnić w swoim zeznaniu Read more

Poranny komentarz walutowy 23.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Wtorkowa sesja na rynku walutowym rozpoczęła się od silnych wahań. Największa zmiana została zanotowana na CHF/PLN. Dziś w centrum uwagi inwestorów będzie wystąpienie publiczne szefa SNB Thomasa Jordana. 

Powrót dolara do spadków na parze EUR/USD pod koniec wczorajszej sesji został wyhamowany. Wartość indeksu PMI dla przemysłu spadła w Stanach Zjednoczonych do 51 pkt. Jeśli dzisiejsza sesja przyniesie gorsze odczyty dla euro amerykańska waluta ma szanse utrzymać się w okolicach poziomu 1,10.

Złoty mimo dzisiejszego porannego odbicia w kierunku 4,36 utrzymuje się w tendencji spadkowej na parze z euro. Wtorkowe odbicie wspólnej waluty wynika z publikacji PKB dla Niemiec, który okazał się zgodny z prognozami. Kurs dolara w dalszym ciągu korzysta z chwilowej poprawy nastrojów na rynku. Silniejsze wahania na parze USD/PLN mogą wystąpić jednak w każdej chwili. Duża liczba publikacji makroekonomicznych zawsze wywołuje zmiany w kursach. Notowania pary CHF/PLN po wczorajszym spadku do 3,94 dziś powróciły do wartości 3,97. Zmian w kursie franka możemy spodziewać się w okolicach południa, w tym czasie swoje wystąpienie będzie miał Thomas Jordan – szef Szwajcarskiego Banku Narodowego.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Indeks instytutu IFO – Niemcy
 • Wystąpienie publiczne szefa BoE Marka Carney’a – Wielka Brytania
 • Wystąpienie publiczne szefa SNB Thomasa Jordana – Szwajcaria
 • Sprzedaż domów na rynku wtórnym – USA
 • Indeks zaufania konsumentów – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

23.02.2016 10:13
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000