KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

modele wymiany walut online

Modele wymiany walut

Wymiana walut dzisiaj to czynność prosta, która nie wymaga fachowych działań. Dzięki nowoczesnej technologi przebiega ona w sposób zupełnie nieskomplikowany, wręcz prosty i przyjemny. Najczęstsze dla nas są 3 modele ... Czytaj całość
Mieszkanie w Europie – gdzie zainwestować?

Mieszkanie w Europie – gdzie zainwestować?

Rynek nieruchomości w Europie daje ogromne pole do popisu dla śmiałych inwestorów. Wiąże się to oczywiście z pewnym ryzykiem oraz wymaga znajomości regionu, ale może przynieść spore zyski. Sprawdźmy gdzie ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 23.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Wtorkowa sesja na rynku walutowym rozpoczęła się od silnych wahań. Największa zmiana została zanotowana na CHF/PLN. Dziś w centrum uwagi inwestorów będzie wystąpienie publiczne szefa SNB Thomasa Jordana. 

Powrót dolara do spadków na parze EUR/USD pod koniec wczorajszej sesji został wyhamowany. Wartość indeksu PMI dla przemysłu spadła w Stanach Zjednoczonych do 51 pkt. Jeśli dzisiejsza sesja przyniesie gorsze odczyty dla euro amerykańska waluta ma szanse utrzymać się w okolicach poziomu 1,10.

Złoty mimo dzisiejszego porannego odbicia w kierunku 4,36 utrzymuje się w tendencji spadkowej na parze z euro. Wtorkowe odbicie wspólnej waluty wynika z publikacji PKB dla Niemiec, który okazał się zgodny z prognozami. Kurs dolara w dalszym ciągu korzysta z chwilowej poprawy nastrojów na rynku. Silniejsze wahania na parze USD/PLN mogą wystąpić jednak w każdej chwili. Duża liczba publikacji makroekonomicznych zawsze wywołuje zmiany w kursach. Notowania pary CHF/PLN po wczorajszym spadku do 3,94 dziś powróciły do wartości 3,97. Zmian w kursie franka możemy spodziewać się w okolicach południa, w tym czasie swoje wystąpienie będzie miał Thomas Jordan – szef Szwajcarskiego Banku Narodowego.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Indeks instytutu IFO – Niemcy
 • Wystąpienie publiczne szefa BoE Marka Carney’a – Wielka Brytania
 • Wystąpienie publiczne szefa SNB Thomasa Jordana – Szwajcaria
 • Sprzedaż domów na rynku wtórnym – USA
 • Indeks zaufania konsumentów – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

23.02.2016 10:13
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000