KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Beżowa Księga - przydatny do analizy ekonomicznej raport o stanie gospodarki USA

Beżowa Księga – przydatny do analizy ekonomicznej raport o stanie gospodarki USA

Beżowa Księga to specjalny raport o stanie gospodarki Stanów Zjednoczonych publikowany 8 razy w roku, na podstawie danych z 12 różnych dystryktów USA. Publikacja Beżowej Księgi następuje na 2 tygodnie Read more

Crossfitowy komentarz walutowy Radka Humińskiego

Tak... wiemy, że codzienne śledzenie wydarzeń na rynku walutowym nie dla Wszystkich jest tak przyjemne, jak dla naszych analityków. Jeśli jednak wymieniasz waluty i chcesz na tym oszczędzać, warto poświęcić Read more

Poranny komentarz walutowy 23.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Rynki finansowe powoli powracają do równowagi po wczorajszym zamachu terrorystycznym w Brukseli. Kursy walut mogą jednak wahać się jeszcze przez kilka dni.

Dolar środowy poranek rozpoczął od umocnienia wobec euro. Nie należy jednak zawdzięczać tego wczorajszym danym dotyczącym przemysłu w USA, ponieważ indeks PMI wzrósł jedynie symbolicznie o 0,1 pkt. Dolar odzyskał siły prawdopodobnie dzięki optymistycznej wypowiedzi Charlesa Evansa – przedstawiciela Fedu z Chicago, który uważa, że wzrost gospodarczy w tym roku jest realny, ale z jakimikolwiek decyzjami należy poczekać. Średni kurs EUR wyniósł dziś 1,11 USD.

Wczorajsza przecena funta pokazuje, jak silnie rynek reaguje na spekulacje. Zamach w Brukseli w opinii niektórych inwestorów zwiększył prawdopodobieństwo Brexitu, co niestety przyczyniło się do osłabienia GBP do najniższego od ponad roku poziomu. Kurs euro, mimo że wtorkową sesję zakończył na poziomie 4,25 z wyraźną aspiracją do zejścia niżej, to dzisiejszy dzień rozpoczął od wzrostu. Spory wzrost o poranku zaliczył również dolar, który z poziomu 3,78 wzbił się do 3,80. Pewną zmienność dało się również zauważyć na parze CHF/PLN, która po wczorajszej zwyżce środowe notowania rozpoczęła od poziomu 3,89 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Stopa bezrobocia – Polska
 • Sprzedaż nowych domów – USA
 • Tygodniowa zmiana zapasów paliwa – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

23.03.2016 09:11
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000