KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

agencje ratingowe

Agencje ratingowe – dlaczego ich zdanie jest takie ważne

Za każdym razem, gdy kraj czeka na wystawienie oceny zdolności kredytowej - inwestorzy wstrzymują oddech. Dzieje się tak, mimo że wiarygodność agencji ratingowych została podważona już dwa razy: Read more

Jak wybrać konto walutowe? Wszystko, co musisz wiedzieć

Planujesz podróże zagraniczne, odbierasz wypłatę w innej walucie albo spłacasz kredyt we frankach? Przyda Ci się zatem konto walutowe. Sprawdź, w czym możesz wybierać i na co warto zwracać uwagę. Read more

Poranny komentarz walutowy 23.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Rynki finansowe powoli powracają do równowagi po wczorajszym zamachu terrorystycznym w Brukseli. Kursy walut mogą jednak wahać się jeszcze przez kilka dni.

Dolar środowy poranek rozpoczął od umocnienia wobec euro. Nie należy jednak zawdzięczać tego wczorajszym danym dotyczącym przemysłu w USA, ponieważ indeks PMI wzrósł jedynie symbolicznie o 0,1 pkt. Dolar odzyskał siły prawdopodobnie dzięki optymistycznej wypowiedzi Charlesa Evansa – przedstawiciela Fedu z Chicago, który uważa, że wzrost gospodarczy w tym roku jest realny, ale z jakimikolwiek decyzjami należy poczekać. Średni kurs EUR wyniósł dziś 1,11 USD.

Wczorajsza przecena funta pokazuje, jak silnie rynek reaguje na spekulacje. Zamach w Brukseli w opinii niektórych inwestorów zwiększył prawdopodobieństwo Brexitu, co niestety przyczyniło się do osłabienia GBP do najniższego od ponad roku poziomu. Kurs euro, mimo że wtorkową sesję zakończył na poziomie 4,25 z wyraźną aspiracją do zejścia niżej, to dzisiejszy dzień rozpoczął od wzrostu. Spory wzrost o poranku zaliczył również dolar, który z poziomu 3,78 wzbił się do 3,80. Pewną zmienność dało się również zauważyć na parze CHF/PLN, która po wczorajszej zwyżce środowe notowania rozpoczęła od poziomu 3,89 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Stopa bezrobocia – Polska
 • Sprzedaż nowych domów – USA
 • Tygodniowa zmiana zapasów paliwa – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

23.03.2016 09:11
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000