Poranny komentarz walutowy 24.02.2016

Notowania walut podczas dzisiejszej sesji będą zależne przede wszystkim od danych makroekonomicznych z USA. Oprócz tego w centrum pozostają zmiany zachodzące na rynku ropy naftowej.

Wczorajszy komentarz przedstawicieli Arabii Saudyjskiej o tym, że nie zmniejszą wydobycia ropy naftowej, spowodował powrót niepokoju na rynek walutowy. Główna para walutowa po wtorkowych mieszanych danych makro podbiła lekko do góry. Dziś sesja rozpoczęła się od spadku w okolice 1,09. Wahania tych dwóch walut mogą się nasilić dopiero w drugiej części dnia, ponieważ po godzinie 14 zostanie opublikowanych kilka ważnych wskaźników.

Złoty po wczorajszym osłabieniu na parze z euro środową sesję rozpoczął od umocnienia. Nasza waluta odrobiła część poniesionych strat i z poziomu 4,38 zeszła do wartości 4,36, która jest uważana za ważne wsparcie. Jego przebicie otwiera naszej walucie drogę do kontynuacji umocnienia. Największą zmianę zanotowaliśmy na parze z frankiem, który przebił dziś rano poziom 4,01 PLN. Ta wartość utrzymała się tylko przez kilka godzin nocnych, a o poranku szwajcarska waluta była już wyceniana poniżej 3,99. Dolar po chwilowym wybiciu do 3,98 przed godziną 10 znajdował się już poniżej 3,9660.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

  • Wnioski o kredyty hipoteczne – USA
  • Indeks PMI dla usług – USA
  • Sprzedaż nowych domów – USA
  • Tygodniowa zmiana zapasów paliwa – USA.
24.02.2016
Aniela Agopsowicz