KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

modele wymiany walut online

Modele wymiany walut

Wymiana walut dzisiaj to czynność prosta, która nie wymaga fachowych działań. Dzięki nowoczesnej technologi przebiega ona w sposób zupełnie nieskomplikowany, wręcz prosty i przyjemny. Najczęstsze dla nas są 3 modele ... Czytaj całość
Ksiażki o inwestowaniu

10 książek, które warto znać, gdy myślisz o inwestowaniu

Czytanie książek dotyczących inwestowania przypomina trochę czytanie instrukcji obsługi kombajnu - bez tego uda się zacząć, ale ryzyko awarii jest dużo większe. A że porażka finansowa może mieć poważniejsze konsekwencje, ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 24.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Rynek walutowy powoli przygotowuje się do przerwy w handlu. Złoty od rana nieznacznie traci na wartości. Dziś w kalendarium makroekonomicznym znajduje się kilka istotnych pozycji, które mogą wpłynąć na notowania głównej pary walutowej.

Dolar po wczorajszych wypowiedziach przedstawicieli Fedu umocnił się wobec euro. Udało mu się odrobić już prawie całe straty, które poniósł w wyniku zeszłotygodniowej decyzji Fedu. Dziś rano kurs euro znajdował się w okolicy poziomu 1,1150. Dane makro będą przybierały na znaczeniu bliżej południa, a ich kulminacja nastąpi w dalszej części sesji. Ze Stanów Zjednoczonych napłyną informacje o wielkości zamówień na dobra trwałego użytku oraz o ilości złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Inwestorzy zwrócą również uwagę na wstępną wartość indeksu PMI dla usług.

W Europie trwa żałoba po ofiarach z wtorkowego zamachu terrorystycznego w Brukseli. Notowania walut wprawdzie wróciły już do swoich poziomów sprzed ataku, jednak wielu inwestorów impulsywnie reaguje na nowe informacje w tej sprawie. Złoty pozostaje osłabiony wobec większości walut. Prawdopodobnie do końca tygodnia już się w tej kwestii nic nie zmieni, ponieważ wszyscy przygotowują się do Świąt Wielkanocnych. Kursy walut związane ze złotym były dziś rano wyceniane następująco: za euro trzeba było średnio zapłacić 4,25 PLN, za dolara 3,81 PLN, za franka 3,91, natomiast za funta brytyjskiego 5,37 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Wyniki sprzedaży detalicznej – Wielka Brytania
 • Wystąpienie szefa Fed z St. Louis Jamesa Bullarda – USA
 • Zamówienia na dobra trwałe – USA
 • Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych – USA
 • Indeks PMI dla usług – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

24.03.2016 10:36
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000