KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Co wpływa na kursy walut?

Co wpływa na kursy walut?

Z każdym dniem możemy obserwować wahania w kursach walut – niezależnie od tego, czy mamy tutaj na myśli euro, dolara czy japońskie jeny zasada jest taka sama – kurs waluty ... Czytaj całość

MyTravel.pl poleca najpopularniejsze kierunki wakacyjnych wycieczek

Grecja, Hiszpania i Włochy (Sycylia) to niepodważalne królowe tego sezonu wakacyjnego. Wyśmienite jedzenie i brak konieczności posiadania paszportu, kuszą nie jednego turystę. Nie można przejść obojętnie obok fantastycznej katedry na ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 24.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Plany Rezerwy Federalnej osłabiają naszą walutę. Złoty traci na wartości wobec większości walut. Dolar usilnie walczy z opornym euro, być może dzisiejsze dane makro pomogą mu trwale się umocnić.

Dolar cały miesiąc walczy o swoją pozycję. Od początku maja główna para walutowa znajduje się w trendzie spadkowym. Euro stawia wyraźny opór. Dziś możemy się spodziewać większej dynamiki w notowaniach tych dwóch walut, ponieważ w kalendarium mamy zaplanowane trzy dość istotne publikacje. Pierwsza z nich to dynamika PKB dla Niemiec, która wypadła zgodnie z prognozami. Przed południem poznamy wartość indeksu instytutu ZEW, a tuż po godzinie 16 wysokość sprzedaży nowych domów w USA. Średni kurs euro wyniósł dziś rano 1,12 USD.

Złoty słabnie. W głównej mierze ma to związek z wyczekiwaniem przez rynek podwyżki stóp procentowych w USA, która budzi najwięcej emocji wśród inwestorów. Podkreślił to ostatnio nawet prezes NBP Marek Belka. Drugoplanowym czynnikiem są natomiast krajowe problemy związane z kwestiami polityczno-gospodarczymi. Złoty ponownie nieznacznie osłabił się wobec euro do poziomu 4,44. Dolar dziś rano był wyceniony na 3,95 zł. Za franka szwajcarskiego już musimy płacić około 4 zł. Funt brytyjski utrzymuje się w okolicy poziomu 5,74.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • PKB – Niemcy
 • Indeks instytutu ZEW – Niemcy
 • Decyzja w sprawie stóp procentowych – Węgry
 • Sprzedaż nowych domów – USA
 • Tygodniowa zmiana zapasów paliwa – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

24.05.2016 09:28
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000