KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy będzie podwyżka stóp procentowych?

Piątkowe dane dotyczące sytuacji na amerykańskim rynku pracy – na te informacje czekają wszyscy inwestorzy. Rynki finansowe niecierpliwie wyczekują informacji o liczbie nowych miejsc pracy, wysokości stopy bezrobocia oraz wysokości Read more
Dolar wyprzedaż

Wyprzedaż dolara trwa

Amerykańska waluta wyraźnie traci. Tak słabej pozycji dolara w relacji ze złotym nie było od dwóch lat, natomiast kurs EUR/USD zdołał pokonać już  wartość 1,15. W dodatku może to nie Read more

Poranny komentarz walutowy 24.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Plany Rezerwy Federalnej osłabiają naszą walutę. Złoty traci na wartości wobec większości walut. Dolar usilnie walczy z opornym euro, być może dzisiejsze dane makro pomogą mu trwale się umocnić.

Dolar cały miesiąc walczy o swoją pozycję. Od początku maja główna para walutowa znajduje się w trendzie spadkowym. Euro stawia wyraźny opór. Dziś możemy się spodziewać większej dynamiki w notowaniach tych dwóch walut, ponieważ w kalendarium mamy zaplanowane trzy dość istotne publikacje. Pierwsza z nich to dynamika PKB dla Niemiec, która wypadła zgodnie z prognozami. Przed południem poznamy wartość indeksu instytutu ZEW, a tuż po godzinie 16 wysokość sprzedaży nowych domów w USA. Średni kurs euro wyniósł dziś rano 1,12 USD.

Złoty słabnie. W głównej mierze ma to związek z wyczekiwaniem przez rynek podwyżki stóp procentowych w USA, która budzi najwięcej emocji wśród inwestorów. Podkreślił to ostatnio nawet prezes NBP Marek Belka. Drugoplanowym czynnikiem są natomiast krajowe problemy związane z kwestiami polityczno-gospodarczymi. Złoty ponownie nieznacznie osłabił się wobec euro do poziomu 4,44. Dolar dziś rano był wyceniony na 3,95 zł. Za franka szwajcarskiego już musimy płacić około 4 zł. Funt brytyjski utrzymuje się w okolicy poziomu 5,74.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • PKB – Niemcy
 • Indeks instytutu ZEW – Niemcy
 • Decyzja w sprawie stóp procentowych – Węgry
 • Sprzedaż nowych domów – USA
 • Tygodniowa zmiana zapasów paliwa – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

24.05.2016 09:28
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000