KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Dla kogo konto walutowe

Jak wybrać najlepszą kartę walutową?

Coraz więcej osób posiada w banku funkcjonalne konto walutowe w euro, ale niewielu klientów wnioskuje o kartę walutową. Karta walutowa jest bardzo przydatna, gdy planuje się częste podróże zagraniczne lub ... Czytaj całość

Prowadzisz handel z zagranicznym kontrahentem? Zobacz, jak zniwelować ryzyko walutowe

Przystąpienie w 2004 roku do Unii Europejskiej wpłynęło korzystnie na rozwój międzynarodowego handlu. Wraz z przyłączaniem do wspólnoty Polska miała się znaleźć w strefie euro, tak się jednak ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 24.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dzisiejsza sesja na rynku walutowym na pewno przejdzie do historii. Brexit – to hasło, które będzie dominować wśród inwestorów. Wyniki referendum mocno wpłynęły na kursy walut. David Cameron wygłosił przemówienie, w którego trakcie  zapowiedział podanie się do dymisji.

Podczas wczorajszego głosowania cząstkowe sondaże wskazywały na to, że nie dojdzie do Brexitu. Do godziny 23:00 rynek był nastawiony na taki scenariusz, co było widać po kursach walut. Złoty umacniał się wobec większości walut do poziomów od dawna nieobserwowanych. Zwrot akcji nastąpił tuż po otwarciu sesji w piątek. Napływające wyniki referendum z różnych okręgów Zjednoczonego Królestwa coraz bardziej zmniejszały przewagę. Zmienność na rynku walutowym była coraz większa. Tuż przed podaniem oficjalnych informacji euro umocniło się do 4,52, za franka szwajcarskiego trzeba było zapłacić 4,23, dolar podrożał do poziomu 4,11, natomiast funt osłabił się wobec złotego do wartości 5,37.

Zwolennicy Brexitu zdobyli 51,89% głosów, natomiast za pozostaniem opowiedziało się 48,11% Brytyjczyków. Wbrew przewidywaniom kursy walut po tej wiadomości wyhamowały. Jedynie Szwajcarski Bank Narodowy oficjalnie poinformował o swojej interwencji na rynku, która doprowadziła do umocnienia się złotego wobec CHF do poziomu 4,08. Spadki zanotowały również euro i dolar, które zbliżyły się do 4,43 i 3,97. Najbardziej obserwowana dziś waluta, czyli funt stabilizuje się w rejonie 5,52.

Po konferencji prasowej z Davidem Cameronem wiemy, że zrezygnuje on ze sprawowanego urzędu, a nowy premier zostanie wybrany prawdopodobnie do października. Komisja Europejska w związku z Brexitem zwołała nadzwyczajne spotkanie.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Indeks instytutu IFO – Niemcy
 • Zamówienia na dobra trwałego użytku – USA
 • Indeks Uniwersytetu Michigan – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

24.06.2016 10:31
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000