KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Zarządzanie czasem

TOP 7 aplikacji do efektywnego zarządzania czasem

Podobno trzy godziny dziennie sumiennej pracy przynoszą lepszy efekt niż osiem godzin pracy symulowanej. Brzmi rozsądnie, tylko jakoś niewielu osobom się to udaje. Problem leży najczęściej w niewłaściwej organizacji czasu. ... Czytaj całość

Liczy się cena: czy świat żyje z podróbek?

Unia Europejska bije na alarm: fałszowane towary szkodzą gospodarce, zaniżają ceny i kradną miejsca pracy. Wszystkiemu mają być winne Chiny, które nie respektują praw własności. Problem w tym, że to ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 25.01.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

W rozpoczynającym się tygodniu wymiana walut może wyglądać równie ciekawie, jak w zeszłym. Poranek przyniósł stabilizację w wycenie większości par złotowych. Kalendarium makroekonomiczne dziś wprawdzie jest praktycznie puste, ale za to w kolejnych dniach pojawi się kilka bardzo ważnych pozycji.

Otwarcie sesji na parze EUR/USD pokazuje, że dolar jest dość mocny. Start z poziomu 1,07 był dość imponujący, jednak im dalej, tym gorzej. Euro może dziś mieć kilka powodów, aby umocnić się wobec USD. Pierwszy to publikacja indeksu instytutu Ifo, a drugi to dwa wieczorne wystąpienia publiczne prezesa EBC oraz członka zarządu. Około godziny 8 kurs euro wahał się w okolicy 1,08 USD.

Poniedziałek złoty rozpoczyna bardzo zróżnicowanie. Na parze z euro dało się zauważyć od otwarcia sesji silne wahania w okolicy 4,45. Dolar w dalszym ciągu jest bardzo silny, ale powoli zaczyna schodzić w dół w kierunku 4,10. Najlepiej zdaje się wyglądać kurs franka. Szwajcarska waluta po piątkowym spadku utrzymuje się na poziomie 4,05.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Publikacja indeksu instytutu Ifo – Niemcy
 • Wystąpienie publiczne członka zarządu EBC Sabine Lautenschlanger – Strefa Euro
 • Wystąpienie publiczne szefa EBC Mario Draghi – Strefa Euro.

cele informacyjne komentarz walutowy

25.01.2016 09:54
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000