KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Praca Wielka Brytania

35 tys. rocznie – czy Wielka Brytania wprowadzi kryterium dochodowe dla Polaków?

W okolicach maja-czerwca mają się rozpocząć negocjacje pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską. W trakcie nich będzie się ważył los Polaków na Wyspach oraz ich rodzin pozostających w kraju. Ostatnie ... Czytaj całość
Równowaga finansowa - czym jest bilans płatniczy?

Równowaga finansowa – czym jest bilans płatniczy?

Wysoka pozycja ekonomiczna danego kraju, to jeden z najważniejszych aspektów wpływających na jego bezpieczeństwo i stabilność gospodarczą przejawiającą się zwiększeniem atrakcyjności inwestycyjnej danego obszaru, co przyciąga inwestorów gwarantujących intratne kontrakty. ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 25.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Ostatni tydzień kwietnia zapowiada się naprawdę ciekawie. Na pierwszym planie znajduje się środowe posiedzenie Fedu oraz dane makro z USA. Dodatkowo zmienność na rynku walutowym będą podsycać wystąpienia publiczne przedstawicieli banków centralnych.

Główna para walutowa rozpoczęła ostatni tydzień kwietnia od lekkiego wzrostu. W najbliższych dniach odbędzie się posiedzenie amerykańskiego banku centralnego. Jego decyzja prawdopodobnie nie będzie inna od poprzedniej. Fed zgadnie z ostatnimi zapowiedziami przewiduje dwie podwyżki stóp procentowych w tym roku, natomiast uczestnicy rynku z trudem prognozują jedną. Wielu inwestorów uważa, że Rezerwa Federalna prawdopodobnie będzie czekać na moment, w którym dane makro będą bez zastrzeżeń, a sytuacja na rynku ogólnoświatowym ustabilizuje się. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniosła 1,12 USD.

Złoty rozpoczął tydzień silnie osłabiony. W pierwszych godzinach handlu jego sytuacja zaczęła jednak się poprawiać. Na parze z euro umocnił się z 4,36 do 4,35. Również po jednym groszu odrobił na parze z dolarem i frankiem szwajcarskim, dochodząc do 3,87 i 3,96. Kurs funta po osiągnięciu piątkowego szczytu 5,60 poniedziałek rozpoczął od spadku do poziomu 5,58. Dla złotego najważniejsze w tym tygodniu będą piątkowe wstępne dane o inflacji. Prawdopodobnie deflacja pogłębi się do -1% – tak, jak przewiduje większość inwestorów. Słabość naszej waluty raczej utrzyma się do końca miesiąca.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Stopa bezrobocia – Polska
 • Indeks instytutu Ifo – Niemcy
 • Wskaźnik zamówień wg CBI – Wielka Brytania
 • Sprzedaż nowych domów – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

25.04.2016 09:41
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000