KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

modele wymiany walut online

Modele wymiany walut

Wymiana walut dzisiaj to czynność prosta, która nie wymaga fachowych działań. Dzięki nowoczesnej technologi przebiega ona w sposób zupełnie nieskomplikowany, wręcz prosty i przyjemny. Najczęstsze dla nas są 3 modele Read more

Czy na pewno dobrze znasz PayPala?

Każdy, kto korzysta z PayPal wie, do czego służy ten serwis i jak działa. Jednak nie wszyscy jego użytkownicy wiedzą, że i w tym przypadku należy się przyjrzeć z bliska Read more

Poranny komentarz walutowy 25.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Ostatni tydzień kwietnia zapowiada się naprawdę ciekawie. Na pierwszym planie znajduje się środowe posiedzenie Fedu oraz dane makro z USA. Dodatkowo zmienność na rynku walutowym będą podsycać wystąpienia publiczne przedstawicieli banków centralnych.

Główna para walutowa rozpoczęła ostatni tydzień kwietnia od lekkiego wzrostu. W najbliższych dniach odbędzie się posiedzenie amerykańskiego banku centralnego. Jego decyzja prawdopodobnie nie będzie inna od poprzedniej. Fed zgadnie z ostatnimi zapowiedziami przewiduje dwie podwyżki stóp procentowych w tym roku, natomiast uczestnicy rynku z trudem prognozują jedną. Wielu inwestorów uważa, że Rezerwa Federalna prawdopodobnie będzie czekać na moment, w którym dane makro będą bez zastrzeżeń, a sytuacja na rynku ogólnoświatowym ustabilizuje się. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniosła 1,12 USD.

Złoty rozpoczął tydzień silnie osłabiony. W pierwszych godzinach handlu jego sytuacja zaczęła jednak się poprawiać. Na parze z euro umocnił się z 4,36 do 4,35. Również po jednym groszu odrobił na parze z dolarem i frankiem szwajcarskim, dochodząc do 3,87 i 3,96. Kurs funta po osiągnięciu piątkowego szczytu 5,60 poniedziałek rozpoczął od spadku do poziomu 5,58. Dla złotego najważniejsze w tym tygodniu będą piątkowe wstępne dane o inflacji. Prawdopodobnie deflacja pogłębi się do -1% – tak, jak przewiduje większość inwestorów. Słabość naszej waluty raczej utrzyma się do końca miesiąca.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Stopa bezrobocia – Polska
 • Indeks instytutu Ifo – Niemcy
 • Wskaźnik zamówień wg CBI – Wielka Brytania
 • Sprzedaż nowych domów – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

25.04.2016 09:41
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000