KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy warto kupić dolary?

Czy warto kupić dolary? Te pytania zadaje sobie nie jedna osoba, która chce zainwestować swoje oszczędności w walutę obcą i nie chce na tej inwestycji stracić. Jaka jest więc sytuacja Read more
Dźwignia finansowa

Ryzyko walutowe

Zawieranie transakcji w innej walucie, niż ta, którą posługujemy się na co dzień, może w pewnych sytuacjach nieść korzyści i przełożyć się na zyski. Jednak, nie zawsze tak być musi. Read more

Poranny komentarz walutowy 27.01.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Środową sesję rozpoczęliśmy od spadków na parach związanych ze złotym. W centrum uwagi inwestorów będzie wieczorna decyzja amerykańskiego banku centralnego w sprawie stóp procentowych.

Dziś poznamy decyzję Fedu. Zdania co do decyzji są podzielone. Większość analityków jednak twierdzi, że nie zostaną wprowadzone żadne zmiany, a kolejnej podwyżki należałoby się spodziewać dopiero w marcu. Inwestorzy bardzo uważnie będą wsłuchiwać się w treść komunikatu, ponieważ tym razem po posiedzeniu nie będzie konferencji prasowej. Jeśli tak się stanie, że stopy procentowe w USA zostaną na dotychczasowym poziomie, dolar może nieznacznie się umocnić. Wydaje się, że rynek oczekuje właśnie takiej informacji, która przyczyni się do poprawy nastrojów. Kolejna zmiana w obecnej sytuacji na rynku może wywołać spore zamieszanie. Kurs EUR/USD wyraźnie potrzebuje impulsu do zmian. Od kilku sesji notowania tej pary utrzymują się w wąskim kanale wahań. Być może dziś wieczorem pojawi się w końcu okazja do wytyczenia nowego kierunku. Średnia wartość euro dziś rano wyniosła 1,08 USD.

Złoty rozpoczął środową sesję od osłabienia wobec wszystkich głównych walut. Za dolara średnio musieliśmy zapłacić 4,11 PLN, za franka szwajcarskiego 4,04 PLN. Wczorajsze osłabienie również zaczęło odrabiać euro, które obecnie jest wycenione na 4,45 PLN. Dziś oprócz wystąpień publicznych członków zarządu EBC oraz wieczornego posiedzenia Fedu nie ma zbyt wiele w kalendarium makroekonomicznym. W związku z czym do głosu mogą dojść lokalne czynniki ryzyka.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Wystąpienie publiczne członka zarządu EBC Yves’a Merscha – Strefa Euro
 • Wystąpienie publiczne członka zarządu EBC Sabine Lautenschläger – Strefa Euro
 • Wynik sprzedaży nowych domów – USA
 • Tygodniowa zmiana zapasów ropy naftowej – USA
 • Decyzja Fed w sprawie stóp procentowych – USA.

 

 


cele informacyjne komentarz walutowy

27.01.2016 10:02
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000