KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

karty bankowe

Płatność kartą za granicą – wszystko, co musisz wiedzieć, żeby więcej zyskać a mniej tracić

Transakcje bezgotówkowe, szczególnie za granicą, kuszą swoją wygodą i bezpieczeństwem. Nic więc dziwnego, że większość turystów zabiera w podróż nie plik banknotów, a kilka kart kredytowych. Za wygodę możemy jednak Read more
Wielka Brytania

Polacy już nie będą wyjeżdżać. Życie na emigracji coraz mniej atrakcyjne

“To początek końca największego w historii Wielkiej Brytanii epizodu migracji” - zapowiada The Economist. Polacy zostaną w kraju i to niekoniecznie z powodu Brexitu?   Tuż przed wystąpieniem premier Wielkiej Read more

Poranny komentarz walutowy 27.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Środowe sesje na rynku walutowym zazwyczaj należą do tych ciekawszych. Oprócz wyczekiwanej decyzji Fedu w sprawie stóp procentowych poznamy jeszcze kilka bardzo istotnych danych makro. Na szczególną uwagę zasługiwać będzie wstępny odczyt PKB za pierwszy kwartał z Wielkiej Brytanii.

Tuż przed dzisiejszym posiedzeniem Fedu dolar słabnie. Mimo że wczorajsze dane makro były umiarkowane, to widocznie nie wystarczyło, aby umocnić amerykańską walutę. Zamówienia na dobra trwałego użytku wzrosły mniej niż przewidywano, a indeks zaufania konsumentów był o 1,9 pkt gorszy niż poprzednio. Zadowalający jedynie był indeks PMI dla usług, który wstępnie wzrósł do 52,1 pkt. Inwestorzy po dzisiejszym posiedzeniu spodziewają się wypośrodkowanego komunikatu. Po kilku dniach wzrostów na rynku ropy naftowej inwestorzy zwrócą dziś jeszcze uwagę na tygodniową zmianę zapasów ropy. Średni kurs euro wyniósł dziś rano 1,13 USD.

Po wczorajszym umocnieniu złoty podczas dzisiejszej sesji wyhamował i nieznacznie zaczyna tracić wobec euro dochodząc do 4,38. Frank i funt również podskoczyły do góry, kolejno do 3,98 i 5,64. Niewielki wzrost naszej waluty widzimy jedynie na parze USD/PLN, która dziś rano poruszała się w obrębie poziomu 3,86. Podczas dzisiejszej sesji poznamy istotne dane dla brytyjskiej waluty, m.in. PKB za pierwszy kwartał i wartość sprzedaży detalicznej wg CBI.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • PKB – Wielka Brytania
 • Sprzedaż detaliczna – Wielka Brytania
 • Tygodniowa zmiana zapasów paliwa – USA
 • Decyzja Fed w sprawie stóp procentowych – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

27.04.2016 09:52
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000