KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Co dla Polaków oznacza tzw. hard Brexit?

Jedyną alternatywą dla twardego Brexitu jest żaden Brexit - takimi słowami przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk skomentował postawę Wielkiej Brytanii. Premier tego kraju, Theresa May, zapowiedziała wprowadzenie art. ... Czytaj całość
Zakupy na AliExpress

Zakupy na AliExpress – krok po kroku

Dawniej rzeczy z Chin kojarzyły się z bylejakością i niską ceną. Dziś wciąż kojarzą się z niską ceną, ale również z pomysłowością, a AliExpress z każdym rokiem zdobywa coraz większą ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 27.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Inwestorzy rozpoczynający się tydzień prawdopodobnie spędzą na analizie możliwych następstw po piątkowej decyzji Brytyjczyków o Brexicie. Rynki walutowe będą żyły doniesieniami o kolejnych krokach podejmowanych przez decydentów z UE w sprawie wystąpienia Wielkiej Brytanii. Mimo bogatego w publikacje makroekonomiczne tygodnia zejdą one na drugi plan i nie będą miały za wielkiego wpływu na kursy walut.

Główna para walutowa po informacji o Brexicie zeszła z poziomu 1,14 do 1,09. Do końca piątkowej sesji zdołała jednak powrócić do wartości 1,12. Poniedziałkową sesję rozpoczęła jednak już nieco niżej. Wydaje się, że po pierwszej fali uderzeniowej może nadciągnąć następna. Dane makro z USA, które opublikowano na zakończenie tygodnia, choć okazały się słabe, nie wpłynęły na osłabienie dolara. Średni kurs euro wyniósł dziś rano 1,10 USD.

Złoty jakoś się trzyma, jednak nie wygląda to za dobrze. Na parze z euro ustabilizował się w okolicy poziomów 4,43-4,45. Taki zakres wahań był widoczny pod koniec sesji w piątek, a dziś jest kontynuowany. Prawdopodobnie w trakcie kolejnych doniesień w sprawie losów Wielkiej Brytanii sytuacja naszej waluty może ulec zmianie. Najbardziej niepokojąco wyglądają notowania pary CHF/PLN, który mimo interwencji SNB powrócił powyżej poziomu 4,10. Aktualnie oscyluje między 4,10 a 4,15. Dolar rozpoczął sesję dość stabilnie w okolicy poziomu 4,03. Jak wyglądają notowania funta w poniedziałek rano? Dość słabo. Brytyjska waluta znajduje się jeszcze niżej niż na zakończenie piątkowej sesji. Kurs GBP jest bardzo zmienny i waha się w przedziale 5,38-5,42.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Podaż pieniądza – Strefa Euro
 • Indeks PMI dla usług – USA
 • Wystąpienie publiczne szefa EBC Mario Draghiego – Strefa Euro.

cele informacyjne komentarz walutowy

27.06.2016 09:53
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000