KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Edukacja finansowa dziecka

Edukacja finansowa dziecka. Od czego zacząć?

Rozpoczął się wrzesień. To doskonały czas aby zastanowić się nad edukacją swoich dzieci. Również tą finansową...   Kursy językowe, nauka pływania, korepetycje - rodzice skłonni są zainwestować duże pieniądze w Read more
tankowanie, paliwo, opłata, Ekantor.pl

Paliwo będzie droższe. Rząd szykuje “opłatę emisyjną”

8 groszy netto - tyle do każdego litra benzyny i oleju napędowego, być może już niedługo, będą musieli doliczyć kierowcy. “Opłata emisyjna” to nowy pomysł rządu Mateusza Morawieckiego. Pieniądze mają Read more

Poranny komentarz walutowy 28.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Rezerwa Federalna podjęła wczoraj decyzję o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. Pojawiły się jednak sygnały, które zwiększają prawdopodobieństwo zmian w polityce monetarnej już w czerwcu. Kurs euro umacnia się. Jedyną szansą na odrobienie strat przez dolara są teraz dane makro.

Amerykański bank centralny uznał, że to jeszcze nie jest właściwy moment na podwyżkę stóp procentowych. Pojawiły się jednak przesłanki, które zwiększyły prawdopodobieństwo zmian w polityce monetarnej już w czerwcu. Z komunikatu został usunięty zapisek o czynnikach zewnętrznych, który ostatnio stanowił główny powód odkładania podwyżki na inny termin. Teraz zdaniem decydentów najważniejsze są dane makro. Główna para walutowa dzisiejszą sesję rozpoczęła od wzrostów i aktualnie znajduje się w okolicy poziomu 1,1340.

Złoty rozpoczął dzień od wahań na parze z dolarem. Po wczorajszej decyzji Fedu nasza waluta nieznacznie zyskała do USD i zeszła do 3,86. Dziś jednak ta tendencja może się zmienić. Zmienność kursu euro to w ostatnich dniach standard. Mimo oporów złotego cały czas znajdujemy się powyżej poziomu, od którego zaczynaliśmy tydzień.  Kurs euro aktualnie znajduje się w pobliżu poziomu 4,39. Również w stosunku do franka szwajcarskiego nasza waluta notuje o poranku osłabienie. Kurs CHF balansuje na granicy 3,99-4,00. Funt brytyjski po wczorajszym silnym spadku czwartkową sesję rozpoczął od wzrostu do poziomu 5,63.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Stopa bezrobocia – Hiszpania
 • Koniunktura gospodarcza – Strefa Euro
 • Inflacja konsumencka – Niemcy
 • PKB – USA
 • Wniosek o zasiłek dla bezrobotnych – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

28.04.2016 08:33
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!