KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

wielkanoc, podróże, tradycja, zwyczaje, wyjazdy wielkanocne, Ekantor.pl

Kryminały i wiedźmy, czyli Wielkanoc jakiej nie znasz

W czasie gdy jedni nastawiają zakwas na żur i myją okna, przygotowując się do Wielkanocy - inni pakują walizki.  Czy w ten sposób próbujemy uciec przed świąteczną tradycją? Niekoniecznie, a Read more
Donald Trump prezydentem USA

Nadchodzi Trump. Dolar reaguje

Amerykanie zdecydowali. 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych został Donald Trump. Niepewność, awersja do ryzyka, poszukiwanie bezpieczeństwa. Tego spodziewał się rynek w przypadku zwycięstwa kandydata Republikanów. Historia lubi jednak zaskakwiać. Read more

Poranny komentarz walutowy 28.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Początek wtorkowej sesji był dobry dla złotego, który zdołał nieznacznie umocnić się wobec euro, dolara i franka szwajcarskiego. Funt brytyjski nadal słabnie. Dziś rozpocznie się szczyt Unii Europejskiej, którego głównym tematem będzie Brexit.

Główna para walutowa rozpoczęła dzisiejszą sesję od niewielkiego wzrostu, pozostając jednak na poziomie 1,10. Rynki finansowe widać, że próbują znaleźć jakiś punkt stabilizujący, jednak jak na razie się to nie udaje. Dziś oprócz szczytu Unii Europejskiej w sprawie Brexitu Wielkiej Brytanii inwestorzy mogą skierować swoją uwagę na kilka danych makro. W szczególności na finalną dynamikę PKB oraz wartość indeksu zaufania konsumentów z USA. Średni kurs euro wyniósł dziś rano 1,10.

Wtorkowy poranek przyniósł niewielką ulgę naszej walucie, która umocniła się wobec euro do poziomu 4,42, natomiast na parze z dolarem prawie zeszła poniżej 4,00. Również w notowaniach CHF/PLN było zauważalne osłabienie franka z poziomu 4,13 do 4,09. To całkiem dobry znak, jednak nie należy się nastawiać, że taka zmiana będzie trwała. Sytuacja w dalszym ciągu jest niepewna i nie do końca wiadomo, czego możemy się spodziewać po dzisiejszym spotkaniu przedstawicieli państw członkowskich. Funt nadal traci i zbliża się do rocznego minimum (5,28) na parze ze złotym. Informacją, która prawdopodobnie miała na to wpływ było obniżenie ratingu Wielkiej Brytanii przez agencje S&P oraz Fitch. Dzisiejszy średni kurs GBP wyniósł 5,31 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Sprzedaż detaliczna – Hiszpania
 • Stopa bezrobocia – Węgry
 • Wystąpienie publiczne szefa EBC Mario Draghiego – Strefa Euro
 • Sprzedaż detaliczna wg CBI – Wielka Brytania
 • Produkt Krajowy Brutto – USA
 • Indeks zaufania konsumentów – USA
 • Tygodniowa zmiana zapasów paliwa – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

28.06.2016 09:30
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000