KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Ekantor.pl WOŚP Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Zielona Góra 2018

SIEMA! Ekantor.pl zagra razem z WOŚP! [Wyjątkowa licytacja]

Już 14 stycznia rusza 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego celem jest pozyskanie wsparcia dla oddziałów neonatologicznych, co pozwoli wyrównać szanse w leczeniu noworodków. Ekantor.pl podpisuje się pod tym Read more
blog, bezpieczeństwo, podróż, wyjazd, urlop, Ekantor.pl

Aby wakacje nie stały się koszmarem. Bezpieczeństwo w podróży – wszystko, co musisz wiedzieć

Urlop to czas odpoczynku, zabawy i beztroski - przynajmniej tak myślimy jeszcze przed podróżą. Nikt nie chce, by okazał się on czasem pełnym nerwów, zmartwień, a nawet strachu. Dlatego, aby Read more

Poranny komentarz walutowy 29.01.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Ostatni dzień handlu w tym tygodniu zapowiada się być jednym z lepszych dla naszej waluty. Sentyment na rynku znacznie się poprawił, czego zasługą jest m.in. wzrost notowań ropy naftowej.

Wczorajszy test oporu 1,0960 dziś zakończył się fiaskiem. Para EUR/USD zeszła ponownie poniżej 1,0890. Ma to związek ze słabszym odczytem danych z USA dotyczących zamówień na dobra trwałego użytku, które w grudniu były dużo słabsze niż się tego spodziewano. Dziś poznamy kolejny wskaźnik makro, który może namieszać w notowaniach. Prognozy wstępnego PKB w Stanach Zjednoczonych są obiecujące, ale czy będą miały pokrycie w aktualnych danych, przekonamy się o 14:30. Ogólna atmosfera na rynku uległa poprawie, dzięki wzrostom ceny ropy naftowej. Średni kurs dolara o poranku wyniósł 1,08 USD.
Piątek może być dniem, w którym złoty zdecydowanie przejmie przewagę nad głównymi walutami. Po godzinie 8 jak na razie najwyraźniej było to widoczne na parze CHF/PLN, która zeszła do poziomu 4,00. Kurs euro natomiast mocno się wahał w przedziale 4,44-4,45. Dziś poznamy szacunkową wartość inflacji HICP dla Strefy Euro, której publikacja może mieć wpływ na notowania tej pary walutowej. Środowa decyzja Fedu wydaje się, że również pozytywnie wpłynęła na notowania złotego wobec dolara, który – oprócz dzisiejszej niewielkiej korekty – utrzymuje od wtorku trend spadkowy. Dziś rano za jednego dolara średnio trzeba było zapłacić 4,07 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Publikacja szacunkowych danych dotyczących inflacji HICP – Strefa Euro
 • Publikacja wstępnych danych dotyczących wysokości PKB – USA
 • Indeks Chicago PMI – USA
 • Finalny odczyt indeksu Uniwersytetu Michigan – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

29.01.2016 10:02
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000