KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Zarządzanie czasem

TOP 7 aplikacji do efektywnego zarządzania czasem

Podobno trzy godziny dziennie sumiennej pracy przynoszą lepszy efekt niż osiem godzin pracy symulowanej. Brzmi rozsądnie, tylko jakoś niewielu osobom się to udaje. Problem leży najczęściej w niewłaściwej organizacji czasu. ... Czytaj całość
Zakładanie konta

Jak założyć konto walutowe?

Rachunek bankowy jest obecnie standardem i posiadają go praktycznie wszyscy. Z kontem walutowym bywa już różnie - wiele osób nie zakłada go ze względu na ukryte opłaty i niepewne warunki ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 29.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Poniedziałek rozpoczynamy od umocnienia złotego wobec głównych walut. Dolar natomiast utrzymuje zapoczątkowaną w piątek tendencję spadkową na parze EUR/USD.

Ostatnią sesję w lutym rozpoczęliśmy od umocnienia dolara na parze z euro. Kurs EUR/USD znajduje się aktualnie poniżej wartości 1,0930. W najbliższych godzinach dla inwestorów najistotniejsza będzie publikacja danych szacunkowych inflacji HICP ze Strefy Euro. Wystarczy, aby jej wynik był w miarę neutralny, aby zmniejszyć presję wywieraną na wspólnej walucie. Im bliżej posiedzenia EBC tym notowania głównej pary walutowej stają się ciekawsze. Średni kurs euro wyniósł dziś rano 1,09 USD.

Złoty rozpoczął poniedziałek dość dobrze, umocnił się nieznacznie wobec dolara, euro i franka. Ta tendencja prawdopodobnie utrzyma się do końca dnia, chyba że finalny odczyt danych o PKB z Polski okaże się mocno odbiegający o konsensusu, czego raczej się nikt nie spodziewa. W kolejnych dniach nasza waluta będzie uzależniona od publikacji wskaźników ze światowych gospodarek. Średni koszt euro o poranku wynosił 4,35 PLN, dolara 3,98 PLN, natomiast za franka płaciliśmy 3,99 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Finalny odczyt PKB – Polska
 • Inflacja HICP – Strefa Euro
 • Inflacja konsumencka – Włochy
 • Indeks Chicago PMI – USA
 • Indeks podpisanych umów kupna domów – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

29.02.2016 10:15
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000