KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

karta wielowalutowa, karta walutowa, konto walutowe

Karta wielowalutowa – jak działa, kiedy jest zbędna i na co trzeba uważać?

A może tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Ale dlaczego akurat w Bieszczady, a nie w Alpy, czy nieco niższe Góry Betyckie? Może dlatego, że rzucając wszystko chcemy kwestie ... Czytaj całość

Urlop? Nie dla Polaka

Sierpień. Okres wakacji i beztroskiego odpoczynku - czy oby na pewno? Jak pokazują badania aż 40% Polaków zajmuje się sprawami służbowymi podczas urlopu. Równie chętnie podejmujemy się prac dorywczych oraz... ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 29.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Piątkowa sesja przyniesie kilka publikacji makro, które będą ważne zarówno dla złotego, euro, jak i dolara. Inwestorzy otrzymają dziś informacje o inflacji CPI w Polsce, PKB za pierwszy kwartał w Strefie Euro oraz serię wskaźników z USA. Zmienność w kursach walut może być duża.

Euro podjęło dziś kolejną próbę przebicia poziomu 1,14, która jak na razie nie powiodła się. Duża liczba danych makro ze Strefy Euro może niestety pokrzyżować te plany. Inwestorzy czekają dziś głównie na publikację dynamiki PKB oraz inflacji HICP. Ze Stanów Zjednoczonych po godzinie 14:30 napłyną dane o dochodach i wydatkach Amerykanów oraz indeks Chicago PMI. Średni kurs euro dziś rano wyniósł 1,13 USD.

Osłabienie złotego trwa. Dzisiejszy poranek na parze z euro rozpoczęliśmy od wzrostu do okolic 4,40. Podobnie sytuacja wygląda na CHF/PLN, gdzie kurs od wczorajszego wieczoru utrzymuje się w okolicy poziomu 4,00. Funt brytyjski czwartkową sesję zakończył dość wysoko na poziomie 5,66, dziś były widoczne niewielkie wahania na korzyść złotego, które być może utrzymają tę parę nieco dłużej przy 5,64. Dolar piątkową sesję natomiast rozpoczął od spadków, aktualnie znajduje się w okolicy 3,85 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Indeks instytutu KOF – Szwajcaria
 • Wystąpienia publiczne szefa SNB – Szwajcaria
 • PKB – Strefa Euro
 • Inflacja HICP – Strefa Euro
 • Inflacja CPI – Polska
 • Dochody i wydatki Amerykanów – USA
 • Inflacja Chicago PMI – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

29.04.2016 09:07
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000