KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Historia dolara amerykańskiego

Każda waluta ma swoją niepowtarzalną historię. Jedną z najciekawszych ma dolar amerykański, który tak naprawdę pojawił się na rynku walutowym stosunkowo niedawno. Historia dolara amerykańskiego Historia dolara amerykańskiego rozpoczyna ... Czytaj całość
kursy walut, analiza finansowa, komentarze walutowe

Czym jest średni kurs NBP?

Osoby często wyjeżdżające za zagranicę lub utrzymujące aktywne kontakty handlowe z przedsiębiorstwami spoza rynku krajowego potrzebują regularnej informacji o kursie walutowym. Jednym z jej najlepszych źródeł są publikowane przez banki ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 29.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Piątkowa sesja przyniesie kilka publikacji makro, które będą ważne zarówno dla złotego, euro, jak i dolara. Inwestorzy otrzymają dziś informacje o inflacji CPI w Polsce, PKB za pierwszy kwartał w Strefie Euro oraz serię wskaźników z USA. Zmienność w kursach walut może być duża.

Euro podjęło dziś kolejną próbę przebicia poziomu 1,14, która jak na razie nie powiodła się. Duża liczba danych makro ze Strefy Euro może niestety pokrzyżować te plany. Inwestorzy czekają dziś głównie na publikację dynamiki PKB oraz inflacji HICP. Ze Stanów Zjednoczonych po godzinie 14:30 napłyną dane o dochodach i wydatkach Amerykanów oraz indeks Chicago PMI. Średni kurs euro dziś rano wyniósł 1,13 USD.

Osłabienie złotego trwa. Dzisiejszy poranek na parze z euro rozpoczęliśmy od wzrostu do okolic 4,40. Podobnie sytuacja wygląda na CHF/PLN, gdzie kurs od wczorajszego wieczoru utrzymuje się w okolicy poziomu 4,00. Funt brytyjski czwartkową sesję zakończył dość wysoko na poziomie 5,66, dziś były widoczne niewielkie wahania na korzyść złotego, które być może utrzymają tę parę nieco dłużej przy 5,64. Dolar piątkową sesję natomiast rozpoczął od spadków, aktualnie znajduje się w okolicy 3,85 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Indeks instytutu KOF – Szwajcaria
 • Wystąpienia publiczne szefa SNB – Szwajcaria
 • PKB – Strefa Euro
 • Inflacja HICP – Strefa Euro
 • Inflacja CPI – Polska
 • Dochody i wydatki Amerykanów – USA
 • Inflacja Chicago PMI – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

29.04.2016 09:07
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000