KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Koniec ery banków

Nadchodzi kres banków?

Natarczywi konsultanci, długi czas oczekiwania na przelew, czy dodatkowe opłaty nakładane na klientów - to tylko część czynników, które otworzyły drzwi do zmian w systemie bankowości. Czy to koniec ery Read more

GUS – kto dostarcza wiedzę o życiu Polaków?

Dla przeciętnego Polaka Główny Urząd Statystyczny nie leży w centrum zainteresowania. A przecież to właśnie od danych publikowanych przez GUS zależą wszelkie indeksacje, waloryzacje, budżet państwa, plany rozwoju czy nawet Read more

Poranny komentarz walutowy 3.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dziś nie liczą się ani dane dotyczące sektora usługowego, ani informacje o sprzedaży detalicznej. W centrum uwagi inwestorów znajduje się raport o sytuacji na amerykańskim rynku pracy. Ta publikacja prawdopodobnie stanowi wyznacznik terminu podwyżki stóp procentowych w USA.

Początek piątkowej sesji przynosi stabilizację głównej pary walutowej. Wczorajsza publikacja raportu ADP przyniosła zamierzony efekt. Wzrost liczby nowych miejsc pracy sprowadził dolara ponownie do poziomu 1,11. Jeśli dzisiejsza wartość oficjalnych danych krajowych będzie, choć zbliżona do tych czwartkowych możemy spodziewać się kontynuacji umocnienia dolara. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,11 USD.

Dzisiejszą sesję złoty rozpoczął od lekkiego osłabienia wobec większości walut. Kurs euro podskoczył do poziomu 4,38 a dolara do 3,93. Niewielkie wahania były widoczne w notowaniach pary CHF/PLN, która w ostatnim czasie jest bardzo spokojna jak na to, co się dzieje na rynku. Funt brytyjski rozpoczął dzisiejszą sesję od umocnienia wobec naszej waluty o solidne 2 grosze. Średni kurs funta wyniósł dziś 5,67 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Indeks PMI dla usług – Hiszpania
 • Indeks PMI dla usług – Niemcy
 • Indeks PMI dla usług – Strefa Euro
 • Indeks PMI dla usług – Wielka Brytania
 • Handel zagraniczny – USA
 • Sytuacja na rynku pracy – USA
 • Indeks PMI dla usług – USA
 • Zamówienia na dobra trwałego użytku – USA
 • Raport ISM dla usług – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

03.06.2016 09:50
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000