KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Co wpływa na kursy walut?

Co wpływa na kursy walut?

Z każdym dniem możemy obserwować wahania w kursach walut – niezależnie od tego, czy mamy tutaj na myśli euro, dolara czy japońskie jeny zasada jest taka sama – kurs waluty ... Czytaj całość
flaga UE, Unia Europejska

Brexit. Początek batalii

29 marca 2017 przejdzie do historii Wielkiej Brytanii jako dzień oficjalnego rozpoczęcia Brexitu. Theresa May podpisała list, rozpoczynający dwuletnią procedurę opuszczenia struktur UE przez ten kraj.    I się ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 30.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Prezes Fedu Janet Yellen ostrożnie waży każde słowo. Dolar osłabił się po jej wczorajszym przemówieniu. Z odsieczą mogą przyjść jedynie piątkowe dane z rynku pracy, których przedsmakiem będzie dzisiejszy raport ADP.

Środowy poranek na parze EUR/USD dość wysoki. Kurs podszedł pod poziom 1,13. Wczorajsze słowa Janet Yellen uświadomiły inwestorom, że prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych jest bardzo małe. Prezes Fedu podczas swojego przemówienia zwróciła uwagę na to, że tempo wzrostu gospodarek na całym świecie jest w dalszym ciągu słabe, a rynki finansowe niestabilne. Również wiele do życzenia pozostawiają perspektywy inflacyjne, które nie zmieniają się na lepsze, mimo że przewidywano jej stabilny wzrost.

Złoty dziś rano był najmocniejszy od początku roku. Zejście do poziomu 4,23 na parze EUR/PLN pokazało, że nasza waluta ma potencjał na więcej. Podobnie sytuacja wyglądała na parze USD/PLN, tu również nasza waluta umocniła się. Osiągnięty poziom 3,74 ostatni raz był widziany pod koniec zeszłego roku. Kurs funta brytyjskiego dzisiejszą sesję rozpoczął od lekkiego umocnienia wobec PLN, natomiast frank szwajcarski powoli zaczyna się zbliżać do wartości 3,87. Na tej parze mogą wystąpić większe wahania niż zwykle w związku z trwającymi dyskusjami w Polsce na temat ustawy kredytowej. Ostatnie pogłoski mówią to tym, że jej założenia są w praktyce niemożliwe do wdrożenia.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Koniunktura gospodarcza – Strefa Euro
 • Inflacja konsumencka – Niemcy
 • Raport ADP – USA
 • Tygodniowe zmiany zapasów paliwa – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

30.03.2016 09:39
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000