KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Banki, bankowość online - co warto wiedzieć

5 pytań na temat Twojego konta osobistego, na które musisz znać odpowiedź

Co zrobić z nieaktywnym kontem bankowym, jaką kartą płacić w internecie i ile pieniędzy możemy wysłać przelewem? Odpowiedzi na te pytania warto poznać wcześniej, by uchronić się przed kosztami i Read more

Politycy przegonią inwestorów z Polski?

Kryzys w Sejmie, kontrowersyjne przegłosowanie budżetu, odsunięcie dziennikarzy od polityki. Takie hasła nie służą ani Polsce, ani krajowej walucie. I choć na początku tygodnia złoty nie reaguje na Read more

Poranny komentarz walutowy 5.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Ostatni dzień handlu na rynku walutowym rozpoczęliśmy wahaniami na parach złotówkowych. Dziś poznamy ważny dla notowań dolara raport z amerykańskiego rynku pracy.

Dolar poniósł wczoraj duże straty. Osłabienie do poziomu 1,12 który podczas czwartkowej sesji został osiągnięty, zmniejsza szanse na podwyżkę stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych w najbliższych miesiącach. Piątek para EUR/USD rozpoczęła od lekkiego spadku, ale mimo to kurs utrzymuje się powyżej 1,11. Dziś inwestorzy poznają raport z amerykańskiego rynku pracy. W obecnej sytuacji dolara pomóc mu może jedynie bardzo duży przyrost zatrudnienia.

Notowania złotego rozpoczęliśmy od mocniejszych wahań, które zazwyczaj o poranku nie występują. Euro po dzisiejszym słabszym odczycie zamówień w przemyśle w Niemczech osłabiło się z poziomu bliskiego 4,42 do 4,41. Szwajcarska waluta ostatnią sesję zakończyła dość mocno – po spadku do 3,93 nastąpiło silne dobicie do okolic 3,97. Od tego poziomu rozpoczęliśmy dzisiejszą sesję, którą z dużym prawdopodobieństwem złoty zakończy umocniony. Na parze USD/PLN widzimy wyraźne spowolnienie tendencji spadkowej. Średni kurs USD dziś rano wyniósł 3,94 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Raport z sytuacji na rynku pracy – USA
 • Raport dotyczący handlu zagranicznego – USA
 • Publikacja liczby aktywnych wież wiertniczych – USA.

 


cele informacyjne komentarz walutowy

05.02.2016 09:04
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000