KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

FATCA: Ostatni dzień na złożenie oświadczenia. Jutro możesz stracić dostęp do konta

30 listopada to przysłowiowy ostatni dzwonek na złożenie oświadczenia FATCA w bankach oraz innych instytucjach finansowych. Konieczność ta wynika z umowy zawartej pomiędzy polskim i amerykańskim rządem. Niestety. Wielu rodaków ... Czytaj całość
wymiana walut online w kantorach internetowych

Najczęstsze obawy dotyczące wymiany walut online

Coraz częściej korzystamy z możliwości wymiany walut za pomocą internetu. Wielu z nas jednak unika takiej właśnie możliwości, przedstawiając liczne obawy związane z taką formą. Oto najczęstsze wątpliwości i lęki ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 5.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dolar rozpoczął wtorkową sesję od umocnienia, natomiast złoty osłabił się wobec większości walut. Oprócz publikacji danych makro wpływ na kursy walut będą miały notowania ropy naftowej, która powróciła do spadków.

Amerykańska waluta rozpoczęła dzisiejszą sesję od umocnienia. Była to prawdopodobnie korekta, przed dalszym osłabieniem. Dolar niestety podczas wczorajszej sesji otrzymał słabe dane makro. Zamówienia na dobra trwałego użytku spadły mocniej niż prognozowano. Nastroje na rynku ogólnoświatowym również nie są zbyt sprzyjające. Wartość ropy naftowej kolejny dzień z rzędu spada. Dziś zostaną opublikowane wartości indeksu PMI dla sektora usług zarówno w Eurolandzie, jak i w Stanach Zjednoczonych. Średni kurs euro wyniósł dziś rano 1,13 USD.

Dzisiejszą sesję złoty rozpoczął od osłabienia wobec większości walut. Ostrzeżenie agencji Moody’s pierwotnie nie wpłynęło na notowania naszej waluty, gdyż ostatnie dane makro wskazują, że z naszą gospodarką wcale nie jest tak źle. Inwestorzy jednak uznali, że takich uwag nie należy ignorować – stąd prawdopodobnie dzisiejszy spadek wartości PLN. Euro umocniło się do poziomu 4,24, dolar podskoczył do wartości 3,73, za franka musieliśmy zapłacić dziś rano 3,89, natomiast za funta brytyjskiego trzeba było średnio zapłacić 5,31 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Indeks PMI dla usług – Strefa Euro
 • Indeks PMI dla usług – Wielka Brytania
 • Sprzedaż detaliczna – Strefa Euro
 • Handel zagraniczny – USA
 • Indeks PMI dla usług – USA
 • Raport ISM dla usług – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

05.04.2016 10:02
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000