KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Mieszkanie w Europie – gdzie zainwestować?

Mieszkanie w Europie – gdzie zainwestować?

Rynek nieruchomości w Europie daje ogromne pole do popisu dla śmiałych inwestorów. Wiąże się to oczywiście z pewnym ryzykiem oraz wymaga znajomości regionu, ale może przynieść spore zyski. Sprawdźmy gdzie ... Czytaj całość
Flaga UE

Polak w UE. Wszystko, co warto wiedzieć

Ze względu na położenie Polska nazywana jest sercem Europy. Mimo, to dopiero 1 maja 2004 roku serce stało się również częścią potężnego organizmu jakim jest Unia Europejska. 13 lat od ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 6.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Podczas dzisiejszej sesji zostanie opublikowany protokół z posiedzenia Fedu. Również Rada Polityki Pieniężnej podejmie decyzję w sprawie wysokości stóp procentowych. Ropa naftowa powoli powraca do wzrostów, co poprawia nastroje na rynkach finansowych.

Główna para walutowa w dalszym ciągu jest niezdecydowana. Jej wahania wskazują na to, że siły euro i dolara rozkładają się mniej więcej po równo. Raz przeważa jedna waluta, raz druga. Wczorajsze dane makro opublikowane w USA były dobre. Indeks PMI dla usług wzrósł do 51,3 pkt z 49,7 pkt, natomiast raport ISM okazał się nieznacznie lepszy od prognoz. Po tych informacjach dolar umocnił się jedynie chwilowo. Dopiero dziś rano USD był bardziej aktywny i zszedł poniżej 1,1370. Przyczynił się do tego prawdopodobnie wzrost w chińskim sektorze usług, indeks PMI z 51,2 pkt podskoczył do 52,2 pkt. Inwestorzy niecierpliwie czekają na publikację protokołu z ostatniego posiedzenia Fedu. Średni kurs euro dziś rano wyniósł 1,13 USD.

Wydarzeniem dnia dla złotego będzie dzisiejsze posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Wczorajsza sesja niestety nie zakończyła się zbyt dobrze dla naszej waluty. Kurs euro podskoczył do poziomu 4,26. Dopiero dziś rano złoty zaczął odrabiać straty. Również po skoku do 3,91 kurs franka powrócił do spadków. Dziś rano notowania pary CHF/PLN skierowały się w stronę 3,90. Być może dzięki poprawie sytuacji na rynku ropy naftowej. Dolar natomiast nie odpuszcza i kontynuuje rozpoczętą wczoraj fazę wzrostu. Dziś rano zbliżył się do 3,7490. Funt brytyjski mimo kilku prób wybicia powyżej 5,30 ponownie traci wobec naszej waluty. Średni kurs GBP wyniósł dziś rano 5,29 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Wystąpienie publiczne człowieka zarządu EBC (Daniele Nouy) – Strefa Euro
 • Decyzja ws. stóp procentowych – Polska
 • Tygodniowa zmiana zapasów paliwa – USA
 • Protokół z posiedzenia Fedu – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

06.04.2016 09:32
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000