Poranny komentarz walutowy 6.05.2016

Dzisiejszy raport z amerykańskiego rynku pracy stanowi dla inwestorów najważniejszy punkt dnia. Od tych danych w dużej mierze zależy, jaką decyzję na najbliższym spotkaniu podejmie bank centralny USA. Złoty nadal jest słaby, nerwowa atmosfera na rynku lokalnym zdecydowanie mu nie służy.

Czy dzisiejsza sesja będzie równie udana dla dolara jak wczorajsza? Prawdopodobnie zdecyduje o tym dzisiejszy raport z amerykańskiego rynku pracy. Będą one szczególnie wyczekiwane z tego względu, że środowy raport ADP wypadł fatalnie. Oprócz tych danych inwestorzy mogą jeszcze zwrócić uwagę na notowania ropy naftowej, która od wczoraj traci na wartości. Średni kurs euro dziś rano wyniósł 1,14 USD.

Na krajowym rynku najważniejszym wydarzeniem dzisiejszego dnia będzie decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Uczestnicy rynku nie przewidują zmian w polityce monetarnej do końca tego roku. Złoty pozostaje słaby, ale stabilny. Kurs euro porusza się w przedziale 4,39-4,41. Dolar wykorzystał okazję, aby umocnić się wobec naszej waluty i podąża aktualnie w kierunku 3,88. Niepokojący dla frankowiczów jest długotrwale utrzymujący się w pobliżu poziomu 4,00 frank szwajcarski. Jego notowania są głównie zależne od czynników ogólnoświatowych. Funt brytyjski po wczorajszym umocnieniu dzisiejszą sesję również rozpoczął od wzrostów. Para GBP/PLN zbliżyła się ponownie do wartości 5,60.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

  • Raport z amerykańskiego rynku pracy – USA.
06.05.2016
Trześniowski