KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Expose Ministra Spraw Zagranicznych. Polska zostanie na tonącym statku?

Minister Spraw Zagranicznych w trakcie dzisiejszego expose zauważył, że jednym z najtrudniejszych wyzwań nadchodzących miesięcy będzie przyszłość Unii Europejskiej, której aktualne położenie jest niezwykle trudne. Głównym celem rządu będzie zatem ... Czytaj całość
Flaga UE

Polak w UE. Wszystko, co warto wiedzieć

Ze względu na położenie Polska nazywana jest sercem Europy. Mimo, to dopiero 1 maja 2004 roku serce stało się również częścią potężnego organizmu jakim jest Unia Europejska. 13 lat od ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 6.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dzisiejszy raport z amerykańskiego rynku pracy stanowi dla inwestorów najważniejszy punkt dnia. Od tych danych w dużej mierze zależy, jaką decyzję na najbliższym spotkaniu podejmie bank centralny USA. Złoty nadal jest słaby, nerwowa atmosfera na rynku lokalnym zdecydowanie mu nie służy.

Czy dzisiejsza sesja będzie równie udana dla dolara jak wczorajsza? Prawdopodobnie zdecyduje o tym dzisiejszy raport z amerykańskiego rynku pracy. Będą one szczególnie wyczekiwane z tego względu, że środowy raport ADP wypadł fatalnie. Oprócz tych danych inwestorzy mogą jeszcze zwrócić uwagę na notowania ropy naftowej, która od wczoraj traci na wartości. Średni kurs euro dziś rano wyniósł 1,14 USD.

Na krajowym rynku najważniejszym wydarzeniem dzisiejszego dnia będzie decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Uczestnicy rynku nie przewidują zmian w polityce monetarnej do końca tego roku. Złoty pozostaje słaby, ale stabilny. Kurs euro porusza się w przedziale 4,39-4,41. Dolar wykorzystał okazję, aby umocnić się wobec naszej waluty i podąża aktualnie w kierunku 3,88. Niepokojący dla frankowiczów jest długotrwale utrzymujący się w pobliżu poziomu 4,00 frank szwajcarski. Jego notowania są głównie zależne od czynników ogólnoświatowych. Funt brytyjski po wczorajszym umocnieniu dzisiejszą sesję również rozpoczął od wzrostów. Para GBP/PLN zbliżyła się ponownie do wartości 5,60.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Raport z amerykańskiego rynku pracy – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

06.05.2016 09:35
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000