KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Jarosław Kaczyński

Ostre słowa w Sejmie. Będą konsekwencje?

Emocje wokół ustawy o Sądach Najwyższych sięgają zenitu. Świadczą o tym zarówno tłumy demonstrantów, jak i ostatnie wydarzenia w Sejmie. "Nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata, zniszczyliście ... Czytaj całość

5 powodów, które sprawią że pokochasz polskie pieniądze

O Polakach, jak o każdym innym narodzie krąży wiele opinii. Z jednymi się zgadzamy, inne uznajemy za obraźliwe, jednak to co wyróżnia nas na tle innych narodowości to ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 6.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Fatalne dane z amerykańskiego rynku pracy odsunęły termin podwyżki stóp procentowych. W związku z tym głównym tematem na rynku walutowym staje się Brexit. Złoty solidnie umocnił się wobec dolara oraz funta brytyjskiego.

Spadek liczby nowych miejsc w pracy w USA do 38 tys. zaskoczył wielu uczestników rynku. Inwestorzy spodziewali się, że rynek jest już przepełniony (świadczy o tym spadek stopy bezrobocia), ale nie do tego stopnia. Taka sytuacja na rynku pracy spowodowała, że prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych w tym miesiącu spadło do zera. Najbliższy termin, który jest brany pod uwagę to wrzesień. Notowania głównej pary walutowej tuż po opublikowaniu danych gwałtownie poszły w górę. Dolar osłabił się z poziomu 1,11 do 1,13. Inwestorzy zwrócą dziś uwagę na wystąpienie publiczne prezes Fed J. Yellen, które może zadziałać dwojako, albo uspokoić rynek, albo wzburzyć go jeszcze bardziej. Dzisiejszą sesję USD rozpoczął od lekkiego umocnienia jednak dalej pozostając w obrębie 1,13 USD.

Złoty korzysta z zamieszania na rynku spowodowanego nieoczekiwanymi danymi z amerykańskiego rynku pracy. Po piątkowym umocnieniu wobec dolara i funta poniedziałkową sesję rozpoczął od niewielkiego osłabienia wobec tych walut. Kurs USD znajduje się na poziomie 3,86 natomiast kurs GBP w pobliżu 5,56. Kurs euro pozostaje relatywnie stabilny. Wahania mieszczą się w obrębie 4,38-4,39. W tym tygodniu oprócz posiedzenia RPP inwestorzy zwrócą uwagę na oficjalną publikację poprawek do projektu ustawy o pomocy dla frankowiczów. Średni kurs franka dziś rano wyniósł 3,95 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Zamówienia w przemyśle – Niemcy
 • Sprzedaż detaliczna – Czechy
 • Wystąpienie publiczne prezes Fed Janet Yellen – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

06.06.2016 09:34
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000