KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

O czym warto pamiętać płacąc za granicą?

Płacisz za granicą? Pamiętaj o tych kilku rzeczach!

Wycieczki zagraniczne, to coraz częściej wybierany sposób spędzania wolnego czasu i odpoczywania podczas urlopu. Zagraniczne wojaże, wiążą się jednak z wieloma niewiadomymi, które mogą budzić nasz niepokój. Jedną z najczęściej Read more
karta wielowalutowa, karta walutowa, konto walutowe

Karta wielowalutowa – jak działa, kiedy jest zbędna i na co trzeba uważać?

A może tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Ale dlaczego akurat w Bieszczady, a nie w Alpy, czy nieco niższe Góry Betyckie? Może dlatego, że rzucając wszystko chcemy kwestie Read more

Poranny komentarz walutowy 8.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Złoty zakończył ścieżkę umocnienia i osłabił się na koniec tygodnia względem większości walut. Główna para walutowa nie zanotowała większych zmian po nocnym wystąpieniu przewodniczącej Fedu.

Janet Yellen w swoim wystąpieniu podkreśliła, że decyzja o podniesieniu stóp procentowych w grudniu nie była błędem, a amerykańska gospodarka idzie w dobrym kierunku. Kurs euro prawdopodobnie ze względu na czas, w jakim odbywało się przemówienie prezes Fedu nie zareagował na jej słowa. Dolar dziś rano wykazał niewielką tendencję do umocnienia, mimo to kurs cały czas porusza się blisko poziomu 1,14.

Wczorajsze silne osłabienie złotego najprawdopodobniej wynika z braku czynników, które mogłyby go wesprzeć, stąd poziom 4,28 na parze EUR/PLN. Mimo dzisiejszego lekkiego umocnienia naszej waluty kurs dolara również znajduje się dość wysoko. Czwartkowy skok o ponad 5 groszy spowodował, że dzisiejszą sesję na tej parze rozpoczęliśmy blisko 3,78. Przesłanki do dalszej aprecjacji PLN również skończyły się na CHF/PLN, kurs franka powrócił do wzrostów. Mimo, że piątkową sesję rozpoczął od osłabienia to dalszym ciągu poziom 3,94 jest dość wysoki jak na tę parę. Wczorajsza korekta na funcie brytyjskim może natomiast być odczytywana, jako sygnał do zmiany trendu w niedługim czasie. Przypomnijmy, że para GBP/PLN z 5,25 podskoczyła do 5,32 a dzisiejszą sesję rozpoczęła od poziomu 5,30 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Inflacja konsumencka – Szwajcaria
 • Bilans handlu zagranicznego – Wielka Brytania
 • Wynik produkcji przemysłowej – Wielka Brytania.

 


cele informacyjne komentarz walutowy

08.04.2016 08:39
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000