KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

weihnachtsmarkt - jak oszczedzać na jarmarkach bożonarodzeniowych?

Bezcenna atmosfera świąt. Jarmarki bożonarodzeniowe za granicą

Spokój, wolniej płynący czas, rozmowy z najbliższymi - tych elementów coraz częściej zaczyna brakować ludziom we współczesnym świecie. Lekarstwem dla wielu okazuje się być przedświąteczny okres, który z Read more
korzystanie z kantoru online

Jak korzystać z kantoru online?

Myślisz o tym, by skorzystać z kantoru online, ale boisz się, że jest to zbyt skomplikowane? Nic bardziej mylnego. Wymiana walut online to prosta i nieskomplikowana czynność, która nie przyniesie Read more

Poranny komentarz walutowy 8.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Środek tygodnia przyniósł niewielkie umocnienie złotego wobec euro, dolara i franka szwajcarskiego. Dziś swoje posiedzenie zakończy RPP, która prawdopodobnie pozostawi stopy procentowe bez zmian.

Piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy solidnie osłabiły dolara. Kurs EUR/USD z poziomu 1,11 podskoczył do wartości 1,13, która stabilnie utrzymywała się przez ostatnie dwie sesje. Prawdopodobnie będzie tak również i dziś. Kalendarium makro oprócz popołudniowego raportu o stanie zapasów paliwa w USA nie zawiera nic, co mogłoby przyczynić się do gwałtownych zmian w notowaniach tych dwóch walut. Średni kurs euro wyniósł dziś rano 1,13 USD.

Gorszy okres dolara sprzyja naszej walucie. Poniedziałkowe wystąpienie publiczne J. Yellen niestety nie wpłynęło kojąco na uczestników rynku. Złoty dzisiejszą sesję rozpoczął od umocnienia wobec euro do wartości 4,34. Podobnie sytuacja wyglądała na parze z dolarem i frankiem. Kursy tych walut zeszły kolejno do 3,82 i 3,95. Notowania funta w ostatnich dniach moją bardzo zmienny przebieg. Środową sesję rozpoczęliśmy od umocnienia złotego wobec brytyjskiej waluty do 5,54. Dziś około godziny 12 zakończy się posiedzenie RPP, której po raz ostatni będzie przewodniczył Marek Belka. Inwestorzy oraz analitycy nie spodziewają się zmian w wysokości stóp procentowych.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Inflacja konsumencka – Szwajcaria
 • Wyniki produkcji przemysłowej – Wielka Brytania
 • Zakończenie posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej – Polska
 • Tygodniowa zmiana zapasów paliwa – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

08.06.2016 09:44
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000