KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Równowaga finansowa - czym jest bilans płatniczy?

Równowaga finansowa – czym jest bilans płatniczy?

Wysoka pozycja ekonomiczna danego kraju, to jeden z najważniejszych aspektów wpływających na jego bezpieczeństwo i stabilność gospodarczą przejawiającą się zwiększeniem atrakcyjności inwestycyjnej danego obszaru, co przyciąga inwestorów gwarantujących intratne kontrakty. Read more
Wyzwanie 520 zł bez wysiłku w rok [DARMOWY FORMULARZ DO WYDRUKU Ekantor.pl]

Wyzwanie: 520 zł bez wysiłku w rok [DARMOWY FORMULARZ DO WYDRUKU]

Mówią: grosz do grosza a będzie kokosza. Co prawda nie wiemy, kto jako pierwszy wypowiedział te słowa, ale wiemy, że miał 100% racji. Bo kwota, za którą możesz kupić kawę Read more

Poranny komentarz walutowy 9.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Zapowiada się ciekawy tydzień na rynku walutowym. Tym razem otrzymamy sporą dawkę danych z Europy, które wpłyną na kurs głównej pary walutowej. W centrum uwagi inwestorów będą doniesienia dotyczące rewizji ratingu Polski przez agencję Moody’s. Oficjalne informacje poznamy już w piątek.

Prawdopodobieństwo dwóch podwyżek stóp procentowych w USA spadło praktycznie do zera. Dane z amerykańskiego rynku pracy opublikowane w piątek były bardzo mieszane. Liczba nowych miejsc pracy była bardzo niska – w sektorze pozarolniczym wyniosła 160 tys. natomiast czas pracy i płaca nieznacznie wzrosły. Co zrobi Fed? Okaże się w czerwcu. Teraz inwestorzy zapewne skupią się na kolejnych danych makro oraz wystąpieniach publicznych członków Rezerwy Federalnej. W najbliższych dniach duży wpływ na zmienność EUR/USD będą mieć przede wszystkim dane napływające z Europy. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 1,14 USD.

Złoty wbrew wszelkim obawom prawdopodobnie wycenił już ewentualne obniżenie ratingu Polsce przez agencję Moody’s. Nasza waluta jest słaba, ale raczej w notowaniach z euro nie wyjdzie powyżej 4,50, aktualnie znajduje się poniżej 4,42. Dolar po piątkowych mieszanych danych z rynku pracy rozpoczął dzień od lekkiego osłabienia wobec naszej waluty. Kurs spadł do 3,86. Frank szwajcarski oddalił się od poziomu 4,00, aktualnie kieruje się w stronę 3,98. Być może po publikacji kwietniowego poziomu inflacji ze Szwajcarii ponownie się umocni, o ile wypadnie ona zgodnie z prognozami. Funt brytyjski rozpoczął sesję od spadku z poziomu 5,60 do 5,57. Oprócz czwartkowego posiedzenia Banku Anglii istotne dla tej waluty będą poszczególne publikacje makro.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Zamówienia w przemyśle – Niemcy
 • Inflacja konsumencka – Szwajcaria
 • Indeks cen nieruchomości – Wielka Brytania
 • Wystąpienie publiczne szefa Fed z Chicago (Charles Evens) – USA
 • Wystąpienie publiczne szefa Fed z Minneapolis (Neel Kashkari).

cele informacyjne komentarz walutowy

09.05.2016 09:19
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000