KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Darmowe konta osobiste

Darmowe konto osobiste. Zobacz, które banki nie wezmą od Ciebie pieniędzy

Banki w Polsce coraz częściej poszukują alternatywnych źródeł przychodów. Tracą na tym klienci, ponieważ to oni obciążeni zostają częścią kosztów. Era darmowej bankowości powoli zaczyna się kończyć, jednak to nie Read more
waluty, waluta, Ekantor.pl

5 ciekawostek walutowych, czyli o tym jak płacić własnym DNA

Pieniądze, czy to fizyczne czy wirtualne potrafią decydować o kształcie otaczającej nas rzeczywistości. I nie chodzi wyłącznie o twardą politykę czy gospodarkę, ale również o kształt torebki albo łańcuch DNA. Read more

Poranny komentarz walutowy 9.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Zapowiada się ciekawy tydzień na rynku walutowym. Tym razem otrzymamy sporą dawkę danych z Europy, które wpłyną na kurs głównej pary walutowej. W centrum uwagi inwestorów będą doniesienia dotyczące rewizji ratingu Polski przez agencję Moody’s. Oficjalne informacje poznamy już w piątek.

Prawdopodobieństwo dwóch podwyżek stóp procentowych w USA spadło praktycznie do zera. Dane z amerykańskiego rynku pracy opublikowane w piątek były bardzo mieszane. Liczba nowych miejsc pracy była bardzo niska – w sektorze pozarolniczym wyniosła 160 tys. natomiast czas pracy i płaca nieznacznie wzrosły. Co zrobi Fed? Okaże się w czerwcu. Teraz inwestorzy zapewne skupią się na kolejnych danych makro oraz wystąpieniach publicznych członków Rezerwy Federalnej. W najbliższych dniach duży wpływ na zmienność EUR/USD będą mieć przede wszystkim dane napływające z Europy. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 1,14 USD.

Złoty wbrew wszelkim obawom prawdopodobnie wycenił już ewentualne obniżenie ratingu Polsce przez agencję Moody’s. Nasza waluta jest słaba, ale raczej w notowaniach z euro nie wyjdzie powyżej 4,50, aktualnie znajduje się poniżej 4,42. Dolar po piątkowych mieszanych danych z rynku pracy rozpoczął dzień od lekkiego osłabienia wobec naszej waluty. Kurs spadł do 3,86. Frank szwajcarski oddalił się od poziomu 4,00, aktualnie kieruje się w stronę 3,98. Być może po publikacji kwietniowego poziomu inflacji ze Szwajcarii ponownie się umocni, o ile wypadnie ona zgodnie z prognozami. Funt brytyjski rozpoczął sesję od spadku z poziomu 5,60 do 5,57. Oprócz czwartkowego posiedzenia Banku Anglii istotne dla tej waluty będą poszczególne publikacje makro.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Zamówienia w przemyśle – Niemcy
 • Inflacja konsumencka – Szwajcaria
 • Indeks cen nieruchomości – Wielka Brytania
 • Wystąpienie publiczne szefa Fed z Chicago (Charles Evens) – USA
 • Wystąpienie publiczne szefa Fed z Minneapolis (Neel Kashkari).

cele informacyjne komentarz walutowy

09.05.2016 09:19
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000