KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy stracimy ważnego partnera handlowego?

Jeśli okaże się, że Brytyjczycy zdecydują o opuszczeniu Unii Europejskiej Polska może stracić bardzo ważnego partnera handlowego. Również miałoby to negatywny wpływ na kurs funta. Czy tak rzeczywiście będzie przekonamy Read more

Co dla Polaków oznacza tzw. hard Brexit?

Jedyną alternatywą dla twardego Brexitu jest żaden Brexit - takimi słowami przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk skomentował postawę Wielkiej Brytanii. Premier tego kraju, Theresa May, zapowiedziała wprowadzenie art. Read more

Poranny komentarz walutowy 9.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dolar cały czas jest słaby, natomiast nasza waluta od kilku dni eksponuje swoją siłę. Podczas dzisiejszej sesji inwestorzy zwrócą uwagę jedynie na przemówienie prezesa EBC Mario Draghiego.

Głowna para walutowa wczoraj wieczorem i dzisiaj rano testowała poziom 1,14. Dotarcie do tej granicy oznacza, że dolar cały czas słabnie. Wydawało się, że wieczorny raport dotyczący spadku zapasów ropy naftowej w USA będzie pozytywnym impulsem dla dolara. Niestety inwestorom w pamięci pozostają fatalne dane z rynku pracy. Być może sytuacja na parze EUR/USD odmieni się po przyszłotygodniowym powiedzeniu Fedu. Do tego czasu negatywny nastrój powinien zniknąć z rynku. Średni kurs euro wyniósł dziś o poranku 1,13 USD.

Nasza waluta od początku tygodnia umocniła się wobec euro o około 7 groszy. Podczas wczorajszej sesji kurs dotarł do poziomu 4,31 i prawdopodobnie dziś złoty będzie próbował utrzymać tę wartość. Z utrzymującego się na rynkach wschodzących dobrego nastroju nasza waluta skorzystała również na parze USD/PLN. Kurs dotarł do poziomu 3,78, który stanowi prawie dwumiesięczne minimum. Notowania CHF/PLN utrzymują się stabilnie, z niewielkimi wahaniami w przedziale 3,94-3,96. Dzisiejszą sesję frank rozpoczął od lekkiego umocnienia wzbijając się z 3,94 do 3,95. Funt brytyjski mimo wczorajszych bardzo dobrych danych o produkcji przemysłowej schodzi poniżej poziomu 5,50. Dziś rano osiągnął dwumiesięczne minimum 5,48 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Sytuacja na rynku pracy – Szwajcaria
 • Handel zagraniczny – Niemcy
 • Wystąpienie publiczne szefa EBC Mario Dreghiego – Strefa Euro
 • Wnioski o zasiłki dla bezrobotnych – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

09.06.2016 09:32
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000