KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

blog, płatność, wymiana walut, karta walutowa, karta wielowalutowa, Ekantor.pl

Karta debetowa, walutowa, wielowalutowa- czym płacić w podróży, by nie przepłacić?

Porównywanie ofert wakacyjnych potrafi przyprawić o zawrót głowy, a przecież to dopiero początek dylematów, z którymi przyjdzie się zmierzyć. Jednym z nich jest wybranie takiego środka płatności, który będzie nie Read more
tir, transport, firma transportowa, oszczędności, pieniądze, Ekantor.pl

Jak wprowadzić oszczędność w firmie transportowej?

Chodzą po ziemi tacy ludzie, którym wydaje się, że firmy transportowe złote czasy mają już za sobą. Zmieniające się prawo, problemy ze znalezieniem kierowców, niebezpieczeństwa na granicy, wysokie koszty paliwa Read more

Prezydent wszystkich Amerykanów (komentarz walutowy 09.11.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Bezdyskusyjnie, wydarzeniem dnia jest zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach na prezydenta USA. Pierwszą reakcją dolara był spadek wartości, który został jednak wyhamowany. Traci natomiast polska waluta, a dzisiejsza decyzja RPP nie spotkała się z reakcją ze strony inwestorów.

 

Reakcja była, ale nietrwała

Emocje nie tylko w Ameryce, ale też na całym świecie sięgały dziś zenitu. Wydawać mogłoby się, że wygrana kandydata Republikanów w wyścigu do prezydenckiego fotelu wywoła panikę na rynku walutowym, jednak już wczoraj można było zauważyć, że inwestorzy zachowują spokój, a wykresy walutowe nie pokazywały, aby wynik wyborów został przesądzony. Zamortyzowało to pierwszą reakcję dolara, który w dalszej części sesji ustabilizował swoją pozycję. W związku z powyższym średnia wartość euro wyniosła dziś 1,09 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Euro mocniejsze

W wyniku ogłoszonej dziś decyzji amerykańskiego elektoratu euro powędrowało w górę względem polskiej waluty, która traci w związku z utrzymująca się awersją do ryzyka. Gdy w tle zapadały tak kluczowe dla świata decyzje, dzisiejsze posiedzenie RPP w sprawie stóp procentowych zostało odsunięte na dalszy plan. Tym bardziej, że zgodnie z oczekiwaniami inwestorów pozostały one na dotychczasowym poziomie. Dziś średni kurs euro wyniósł 4,34 PLN.
EUR/PLN

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Dolar się nie poddał

W kulminacyjnym momencie dolar odnotował dziś spadek względem złotego do wartości 3,93 PLN. Sytuacja ta była jednak chwilowa i amerykańska waluta powróciła na tor, którym podążała przed ogłoszeniem wyników głosowania. Można się spodziewać, że w związku z tym uwaga rynku skieruje się w stronę grudniowego posiedzenia FOMC w sprawie stóp procentowych, a także scenariusza polityki pieniężnej Fed na 2017 rok. Średnia wartość dolara osiągnęła dziś poziom 3,94 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Jest ryzyko, czy go nie ma?

Wahania pojawiły się dziś w obrębie notowań franka, który osiągnął szczyt 4,04 PLN. Mimo, że reakcja rynku na zwycięstwo Donalda Trumpa nie była tak silna jak się tego wcześniej spodziewano, to jego prezydentura wciąż pozostaje owiana aurą tajemniczości, zwiększającą atrakcyjność walut uchodzących za bezpieczne. Dzisiejsza decyzja RPP okazała się zgodna z oczekiwaniami, ale w przyszłym tygodniu wpływ czynników lokalnych może okazać się bardziej znaczący. Średni kurs franka wyniósł dziś 4,03 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Nie zapominajmy o Brexicie

Obojętny wobec informacji dnia nie pozostał funt, który odnotował dziś chwilowy spadek wobec złotówki. Brytyjska waluta ma jednak swoje problemy, a informacja o możliwym zmniejszeniu konsekwencji Brexitu, podtrzymuje wartość funta. Opublikowany dziś bilans handlu zagranicznego nie spotkał się z reakcją inwestorów, a więcej danych z tego kraju rynek pozna w nadchodzącym tygodniu. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,88 PLN.

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

09.11.2016 15:40
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000