KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Przyszłość m-commerce

Handel mobilny w Polsce. Czy m-commerce ma przyszłość?

Polacy pokochali nowe technologie, a wraz z nimi handel internetowy oraz płatności online. Mimo to wciąż niezbyt chętnie dokonujemy zakupów za pomocą urządzeń mobilnych. Co nas hamuje? Read more
Spread

Kursy walut – skąd ta różnica?

Spotykamy się z nimi zarówno kupując walutę na wakacyjny wyjazd jak i spłacając kredyt we frankach - to spready walutowe, czyli różnice między kursami kupna i sprzedaży. Sprawdźmy, jaki mają Read more

Rynek pracy w Polsce. Komentarz walutowy 18.12.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Przedświąteczny tydzień rozpoczyna się skromnym kalendarzem makroekonomicznym. Dziś rynek zapozna się z inflacją konsumencką w strefie euro, a w Polsce zaprezentowana zostanie sytuacja na rynku pracy. W nadchodzących dniach kluczowe znaczenie będą mieć losy reformy podatkowej w USA.

 

Czas na reformę podatkową w USA
Czy jest temat, który silniej może przykuwać uwagę przed świętami jak zmiany w systemie podatkowym w USA? Donald Trump planował podpisać ustawę jeszcze przed przerwą świąteczną i nie można wykluczyć, że uda mu się tego dokonać. Rynek zakłada, że głosowanie w tej sprawie może się odbyć już we wtorek.

 

Inflacja konsumencka w strefie euro

Kalendarz makroekonomiczny na poniedziałek prezentuje się skromnie. O godzinie 11:00 opublikowane zostały dane na temat inflacji w strefie euro za listopad, które były zgodne z wcześniejszymi prognozami. W dodatku rynek pamięta o ostatnim, “gołębim” wystąpieniu prezesa ECB po posiedzeniu w sprawie stóp procentowych.

 

Polska: sytuacja na rynku pracy

W nadchodzących dniach kilka interesujących danych zaprezentowanych zostanie w Polsce. Dziś o godzinie 14:00 GUS poda informacje na temat sytuacji na rynku pracy. Jutro natomiast poznamy produkcję przemysłową oraz wyniki sprzedaży detalicznej. Dla złotego ważniejsza może okazać się atmosfera na szerokim rynku. Trudno bowiem upatrywać, by odczyty miały zmienić stanowisko RPP.

 

Sytuacja na wykresach walutowych:

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

Wydarzenia gospodarcze:

11:00 Inflacja konsumencka – Strefa Euro
12:00 Wskaźnik zamówień wg CBI- Wielka Brytania
14:00 Przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenie – Polska


cele informacyjne komentarz walutowy

18.12.2017 11:14
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000