KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

podróże, kultura, zwiedzanie, Ekantor.pl kulturalnie

Ekantor.pl kulturalnie – marzec 2018

Marzec zapowiada się jako doskonałe połączenie aktywności i uroków gastronomicznych. Da się załapać na ostatnie śniegi we francuskich Alpach, pobiegać w Atenach ale również wypić doskonałą kawę w stolicy Holandii Read more
wymiana walut online w kantorach internetowych

Najczęstsze obawy dotyczące wymiany walut online

Coraz częściej korzystamy z możliwości wymiany walut za pomocą internetu. Wielu z nas jednak unika takiej właśnie możliwości, przedstawiając liczne obawy związane z taką formą. Oto najczęstsze wątpliwości i lęki Read more

Słabszy okres złotego (komentarz walutowy 12.04.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W połowie tygodnia uwaga inwestorów skupia się przede wszystkim na niepokojach geopolitycznych, które skutkują odwróceniem się od ryzyka. Traci na tym polska waluta.

 

Wzrost i spadek

Pierwsza część dnia przyniosła próbę umocnienia pozycji wspólnej waluty, która zakończyła się spadkiem. W dzisiejszym kalendarzu zabrakło kluczowych danych zarówno ze Strefy Euro, jak i USA. W związku z powyższym ruch w głównej parze zależny był przede wszystkim od piętrzących się napięć geopolitycznych. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,05 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

W tle wybory

Silniejszą pozycję utrzymuje natomiast euro względem polskiej waluty. Nastroje ogólnoświatowe nie sprzyjają bowiem ryzykownym aktywom. Złoty traci więc w notowaniach od poniedziałku. W najbliższych dniach duża część uwagi rynku koncentrować się będzie na wyborach prezydenckich we Francji, których pierwsza tura będzie mieć miejsce 23. kwietnia. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,24 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Kalendarz nie przykuwa wzroku

Silniejszy jest wciąż również dolar wobec złotego. Kurs USD/PLN zdołał pokonać barierę 4,00. W trakcie dzisiejszej sesji zabrakło istotnych danych ze Stanów Zjednoczonych. Po południu rynek zapozna się jedynie z tygodniową zmianą zapasów paliw, natomiast wieczorem przedstawiony zostanie budżet federalny. Dziś średnia wartość dolara osiągnęła 4,00 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane o inflacji

Lokalnie uwagę zwróciły dziś dane odnoszące się do inflacji bazowej w Polsce. Dynamika inflacji przyśpieszyła względem poprzedniego odczytu i przy oczekiwaniach na poziomie 0,5% wyniosła ona 0,6%. Notowania pary CHF/PLN przebiegały dziś relatywnie spokojne, jednak ze zwiększonym apetytem wobec franka, który był wypracowywany od początku tygodnia. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,97 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt powyżej 5 złotych

Dziś uwagę inwestorów mogły przyciągnąć dane z Wielkiej Brytanii. Zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatnią aprecjację funta, która sprawiła, że wartość GBP/PLN przewyższyła poziom 5,00. Stopa bezrobocia okazała się zgodna z prognozami i wyniosła 4,7%, natomiast ilość wniosków dla bezrobotnych wzrosła o 25,5 tys. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,00 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

12.04.2017 15:05
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000