KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Płatności w sieci

Dyrektywa PSD2 zmniejszy bezpieczeństwo transakcji w sieci?

Unijna dyrektywa PSD2 regulująca formy płatności pozwoli wprowadzić na rynek nowych usługodawców. Zwiększy to jego konkurencyjność, a co za tym idzie również atrakcyjność, ale czy nie odbędzie się to kosztem ... Czytaj całość
flaga UE, Unia Europejska

Brexit. Początek batalii

29 marca 2017 przejdzie do historii Wielkiej Brytanii jako dzień oficjalnego rozpoczęcia Brexitu. Theresa May podpisała list, rozpoczynający dwuletnią procedurę opuszczenia struktur UE przez ten kraj.    I się ... Czytaj całość

Słabszy okres złotego (komentarz walutowy 12.04.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W połowie tygodnia uwaga inwestorów skupia się przede wszystkim na niepokojach geopolitycznych, które skutkują odwróceniem się od ryzyka. Traci na tym polska waluta.

 

Wzrost i spadek

Pierwsza część dnia przyniosła próbę umocnienia pozycji wspólnej waluty, która zakończyła się spadkiem. W dzisiejszym kalendarzu zabrakło kluczowych danych zarówno ze Strefy Euro, jak i USA. W związku z powyższym ruch w głównej parze zależny był przede wszystkim od piętrzących się napięć geopolitycznych. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,05 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

W tle wybory

Silniejszą pozycję utrzymuje natomiast euro względem polskiej waluty. Nastroje ogólnoświatowe nie sprzyjają bowiem ryzykownym aktywom. Złoty traci więc w notowaniach od poniedziałku. W najbliższych dniach duża część uwagi rynku koncentrować się będzie na wyborach prezydenckich we Francji, których pierwsza tura będzie mieć miejsce 23. kwietnia. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,24 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Kalendarz nie przykuwa wzroku

Silniejszy jest wciąż również dolar wobec złotego. Kurs USD/PLN zdołał pokonać barierę 4,00. W trakcie dzisiejszej sesji zabrakło istotnych danych ze Stanów Zjednoczonych. Po południu rynek zapozna się jedynie z tygodniową zmianą zapasów paliw, natomiast wieczorem przedstawiony zostanie budżet federalny. Dziś średnia wartość dolara osiągnęła 4,00 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane o inflacji

Lokalnie uwagę zwróciły dziś dane odnoszące się do inflacji bazowej w Polsce. Dynamika inflacji przyśpieszyła względem poprzedniego odczytu i przy oczekiwaniach na poziomie 0,5% wyniosła ona 0,6%. Notowania pary CHF/PLN przebiegały dziś relatywnie spokojne, jednak ze zwiększonym apetytem wobec franka, który był wypracowywany od początku tygodnia. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,97 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt powyżej 5 złotych

Dziś uwagę inwestorów mogły przyciągnąć dane z Wielkiej Brytanii. Zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatnią aprecjację funta, która sprawiła, że wartość GBP/PLN przewyższyła poziom 5,00. Stopa bezrobocia okazała się zgodna z prognozami i wyniosła 4,7%, natomiast ilość wniosków dla bezrobotnych wzrosła o 25,5 tys. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,00 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

12.04.2017 15:05
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000