KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Korelacje

Wpływ głównej pary walutowej na notowania złotego

Trudność w podjęciu decyzji o tym, jaki moment jest najlepszy na zakup danej waluty, rośnie wprost proporcjonalnie do ilości jednostek, jakie zamierzamy nabyć. Zrozumiałe więc jest, że nie chcemy pozostawiać Read more

Fed – kto rządzi największym bankiem centralnym?

System Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych to narzędzie o tak wielkich wpływach, że wielu przypisuje mu zakulisowe działania rodem z teorii spiskowych. Rzeczywistość nie wymaga jednak żadnych dodatkowych sekretów.   Read more

Słowa bankierów i dane. Komentarz walutowy 23.02.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Europejski Bank Centralny zachowuje ostrożność, zarówno w czynie, jak i w słowie – tak wynika z wczorajszych minutek. W piątek zainteresowanie inwestorów zwraca się w kierunku danych z Europy oraz wystąpień bankierów.

 

Dane z Europy: PKB Niemiec, inflacja w Strefie Euro
Piątkowy kalendarz danych to przede wszystkim informacje z Niemiec i Strefy Euro. O godzinie 08:00 opublikowany został finalny odczyt niemieckiego PKB. Zaskoczenia nie było i dane wypadły zgodnie z prognozami. O godzinie 11:00 poznamy natomiast inflację konsumencką w Eurolandzie.

 

Wystąpienia bankierów z Fed i ECB
W drugiej części dnia inwestorzy skupią się na wystąpieniach bankierów. Co prawda w tym tygodniu poznaliśmy minutki z posiedzeń dotyczących stóp procentowych, to jednak warto zwrócić uwagę, że posiedzenia decydentów zarówno europejskich jak i amerykańskich, odbywały się jeszcze przed zawirowaniami na giełdzie.

 

“Gołębie” stanowisko ECB
Wczorajszy protokół z ostatniego posiedzenia ECB zaprezentował się “gołębio”. Presja inflacyjna jest niska, stopy procentowe pozostaną niezmienne przez bliżej nieokreślony czas, nawet po wygaśnięciu programu QE.

 

Wydarzenia gospodarcze:
08:00 Produkt Krajowy Brutto, fin. – Niemcy
11:00 Inflacja konsumencka – Strefa Euro
16:15 Wystąpienie szefa Fed z Nowego Jorku (William Dudley) – USA
19:30 Wystąpienie publiczne członka zarządu ECB (Benoit Coeuré) – Strefa Euro
19:30 Wystąpienie szefa Fed z Cleveland (Loretta Mester) – USA
21:40 Wystąpienie szefa Fed z San Francisco (John Williams) – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

23.02.2018 10:14
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000