KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

warsztaty_kryptoksiegowosc_kryptowaluty_ekantor.pl

Zapraszamy na warsztaty „Krypto księgowość” | 15.02 Warszawa

Interesują Cię coraz popularniejsze, w ostatnim czasie, kryptowaluty? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę i poznać je z innej perspektywy? warsztaty_kryptoksiegowosc_kryptowaluty_ekantor.pl Przyjdź Read more
Co to jest PPK? Pracownicze Plany Kapitałowe 2018 Ekantor.pl premier Mateusz Morawiecki

PPK, czyli jak rząd zmusi Polaków do oszczędzania na emeryturę

160 tysięcy osób otrzymuje emeryturę poniżej minimalnej kwoty. W dodatku liczba ta może rosnąć. Rząd ma na to rozwiązanie. Pracownicze Plany Kapitałowe to program długofalowego oszczędzania na emeryturę. Dołoży się Read more

Spadek zatrzymany (komentarz walutowy 30.05.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wtorkowa sesja przyniosła wyhamowanie spadku w głównej parze walutowej, który od kilku dni towarzyszył euro. Wraz z początkiem tygodnia przebudziły się niepokoje polityczne związane z wyborami we Włoszech. Przed czerwcowym posiedzeniem FOMC również dane makro wzbudzają spore zainteresowanie wśród inwestorów.

 

Chwila oddechu

W głównej parze euro próbuje podnieść się po ostatnich spadkach, które rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym tygodniu. Nastroje jednak nie do końca służą wspólnej walucie. Odnowiły się bowiem obawy o przedterminowe wybory we Włoszech, natomiast prezes ECB – Mario Draghi – nie zdołał podsycić wczoraj apetytów co do wycofywania się banku z ultra-luźnej polityki. Dziś średni kurs euro wyniósł więc 1,11 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty trzyma pozycję

Do gwałtownych zmian nie doszło w parze EUR/PLN, choć na przestrzeni kilku dni pojawiły się wahania to, jednak oscylowały one wokół wartości 4,17-4,18. W trakcie dzisiejszej sesji pojawiało się kilka danych z państw Europy. Uwagę zwróciła m.in. słabsza od prognoz wstępna inflacja konsumencka w Niemczech. Nie zabrakło również informacji z Francji. Dziś średni kurs euro wyniósł 4,17 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar czeka na dane

W górę powędrował dziś kurs dolara, jednak wzrost ten został wymazany. Jeszcze dziś rynek zapozna się za danymi z USA, jednak najwięcej uwagi skupiać będą piątkowe odczyty z amerykańskiego rynku pracy. To one bowiem mogą pomóc wskazać, jaką ścieżkę obierze Fed i na ilu podwyżek można spodziewać się w 2017 roku. Dziś średni kurs dolara wyniósł 3,73 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

W Polsce cisza

Kolejny dzień upłynął bez krajowych danych. Publikacje z Polski pojawią się dopiero jutro. Inwestorzy mieli jednak okazję zapoznać się ze szwajcarskim indeksem instytutu KOF, obrazującym możliwe zmiany w gospodarce tego kraju. Wskaźnik zaprezentował się poniżej prognoz. Para frank- złoty wciąż związana jest z nastrojami globalnymi. Dziś średni kurs franka wyniósł 3,82 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Niepokoje w parze z funtem

Niepewność przed wyborami w Wielkiej Brytanii rośnie, a to nie sprzyja notowaniom funta. Oliwy do ognia dolewa ryzyko braku porozumienia pomiędzy Londynem, a Unią Europejską. Negocjacje związane z Brexitem rozpoczną się najprawdopodobniej w drugiej połowie czerwca. Dziś średni kurs funta wyniósł 4,81 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

30.05.2017 14:27
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!