KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Wiza, czyli najpopularniejszy z paszportowych stempli

Podróżując po Unii Europejskiej możemy zupełnie zapomnieć o ich istnieniu. Co innego, jeśli wybieramy się w dalszą podróż - do Azji albo którejś z Ameryk. Tam bez pieczątki w paszporcie Read more

Najlepsze aplikacje, które pomogą w prowadzeniu biznesu – część II

Spotkania, terminy, ważne wydarzenia, nowi klienci- nie da się pamiętać o wszystkim prowadząc własną firmę. Na szczęście z pomocą przychodzi nowoczesna technologia. Zobacz, jakie programy pomogą zorganizować czas i podnieść Read more

Spadek zatrzymany (komentarz walutowy 30.05.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wtorkowa sesja przyniosła wyhamowanie spadku w głównej parze walutowej, który od kilku dni towarzyszył euro. Wraz z początkiem tygodnia przebudziły się niepokoje polityczne związane z wyborami we Włoszech. Przed czerwcowym posiedzeniem FOMC również dane makro wzbudzają spore zainteresowanie wśród inwestorów.

 

Chwila oddechu

W głównej parze euro próbuje podnieść się po ostatnich spadkach, które rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym tygodniu. Nastroje jednak nie do końca służą wspólnej walucie. Odnowiły się bowiem obawy o przedterminowe wybory we Włoszech, natomiast prezes ECB – Mario Draghi – nie zdołał podsycić wczoraj apetytów co do wycofywania się banku z ultra-luźnej polityki. Dziś średni kurs euro wyniósł więc 1,11 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty trzyma pozycję

Do gwałtownych zmian nie doszło w parze EUR/PLN, choć na przestrzeni kilku dni pojawiły się wahania to, jednak oscylowały one wokół wartości 4,17-4,18. W trakcie dzisiejszej sesji pojawiało się kilka danych z państw Europy. Uwagę zwróciła m.in. słabsza od prognoz wstępna inflacja konsumencka w Niemczech. Nie zabrakło również informacji z Francji. Dziś średni kurs euro wyniósł 4,17 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar czeka na dane

W górę powędrował dziś kurs dolara, jednak wzrost ten został wymazany. Jeszcze dziś rynek zapozna się za danymi z USA, jednak najwięcej uwagi skupiać będą piątkowe odczyty z amerykańskiego rynku pracy. To one bowiem mogą pomóc wskazać, jaką ścieżkę obierze Fed i na ilu podwyżek można spodziewać się w 2017 roku. Dziś średni kurs dolara wyniósł 3,73 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

W Polsce cisza

Kolejny dzień upłynął bez krajowych danych. Publikacje z Polski pojawią się dopiero jutro. Inwestorzy mieli jednak okazję zapoznać się ze szwajcarskim indeksem instytutu KOF, obrazującym możliwe zmiany w gospodarce tego kraju. Wskaźnik zaprezentował się poniżej prognoz. Para frank- złoty wciąż związana jest z nastrojami globalnymi. Dziś średni kurs franka wyniósł 3,82 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Niepokoje w parze z funtem

Niepewność przed wyborami w Wielkiej Brytanii rośnie, a to nie sprzyja notowaniom funta. Oliwy do ognia dolewa ryzyko braku porozumienia pomiędzy Londynem, a Unią Europejską. Negocjacje związane z Brexitem rozpoczną się najprawdopodobniej w drugiej połowie czerwca. Dziś średni kurs funta wyniósł 4,81 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

30.05.2017 14:27
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000