KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Dźwignia finansowa

Ryzyko walutowe

Zawieranie transakcji w innej walucie, niż ta, którą posługujemy się na co dzień, może w pewnych sytuacjach nieść korzyści i przełożyć się na zyski. Jednak, nie zawsze tak być musi. Read more
kupno mieszkania wsparcie, mieszkanie dla młodych, mieszkanie plus

Kończy się program MDM. Sprawdź inne możliwości zakupu mieszkania

Pula rządowych pieniędzy na “Mieszkanie dla Młodych” powoli się wyczerpuje a nowy program “Mieszkanie plus” jest jeszcze w powijakach. Czeka nas kilka lat bez odgórnego wsparcia na rynku nieruchomości. Takiej Read more

Spokój na rynku (komentarz walutowy 10.07.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Kolejny tydzień rozpoczął się małą ilością danych makroekonomicznych, a to sprawia, że relacje zachodzące na wykresach walutowych są w dużej mierze pogłosem wiadomości jakie pojawiły się tuż przed weekendem. W Polsce zaprezentowany został dziś raport o inflacji.

Bez większych zmian
Skromny kalendarz makroekonomiczny nie miał potencjalnie możliwości wpłynąć znacząco na relację zachodzącą w głównej parze walutowej. W związku z powyższym kurs EUR/USD podąża torem wyznaczonym przed weekendem, kiedy to zostały zaprezentowane – tak ważne z punktu widzenia dalszych decyzji Fed – dane o sytuacji na amerykańskim rynku pracy. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,14 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

 

Dziś niewiele danych
Dziś w Europie pojawiło się co prawda kilka danych z Europy, choć ich znaczenie dla rynku było marginalne. Z samego rana zaprezentowane zostały informacje na temat handlu zagranicznego w Niemczech, natomiast po godzinie 10:00 rynek zapoznał się z indeksem Sentix, obrazującym oczekiwania inwestorów. Wskaźnik ten spadł w porównaniu do ubiegłego odczytu. Dziś średni kurs EUR/PLN wyniósł 4,23 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Piątkowe payrolls
Tuż przed weekendem dolar zmierzył się z informacjami z rynku pracy. Czwartkowy raport ADP przyniósł duże rozczarowanie, które zostało podsycone oficjalnymi dane z rynku pracy. Chodzi przede wszystkim o -tak ważną w kontekście Fed – dynamikę płac. Dziś w kalendarzu zabrakło danych ze Stanów Zjednoczonych, a średnia wartość amerykańskiej waluty osiągnęła 3,71 PLN .
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Raport o inflacji
Lokalnie uwagę przykuwała dziś jedyna pozycja w kalendarzu. Mowa o raporcie dotyczącym inflacji. Zresztą niemalże cały tydzień w Polsce skupiony będzie właśnie na wskaźnikach związanych z inflacją. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,84 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Pusty kalendarz makro
W piątek z Wielkiej Brytanii napłynęły słabsze odczyty, co osłabiło notowania funta. W nadchodzących dniach nie zostanie jednak zaprezentowanych zbyt wiele danych z tego kraju. Jedynie w połowie tygodnia pojawią się informacje na temat stanu bezrobocia. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,79 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

10.07.2017 15:53
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000