KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

praca, praca za granicą, oferty pracy za granicą, praca w Niemczech, praca w UK, Ekantor.pl

Jak znaleźć pracę za granicą – gdzie szukać ofert?

Decyzja o wyjeździe za granicę nie jest łatwa. Wątpliwości i pytań nie brakuje, a wśród nich tego najważniejszego - czy w obcym kraju uda mi się znaleźć pracę? Uda, jeżeli Read more
Koniec ery banków

Nadchodzi kres banków?

Natarczywi konsultanci, długi czas oczekiwania na przelew, czy dodatkowe opłaty nakładane na klientów - to tylko część czynników, które otworzyły drzwi do zmian w systemie bankowości. Czy to koniec ery Read more

Spokój na rynku (komentarz walutowy 10.07.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Kolejny tydzień rozpoczął się małą ilością danych makroekonomicznych, a to sprawia, że relacje zachodzące na wykresach walutowych są w dużej mierze pogłosem wiadomości jakie pojawiły się tuż przed weekendem. W Polsce zaprezentowany został dziś raport o inflacji.

Bez większych zmian
Skromny kalendarz makroekonomiczny nie miał potencjalnie możliwości wpłynąć znacząco na relację zachodzącą w głównej parze walutowej. W związku z powyższym kurs EUR/USD podąża torem wyznaczonym przed weekendem, kiedy to zostały zaprezentowane – tak ważne z punktu widzenia dalszych decyzji Fed – dane o sytuacji na amerykańskim rynku pracy. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,14 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

 

Dziś niewiele danych
Dziś w Europie pojawiło się co prawda kilka danych z Europy, choć ich znaczenie dla rynku było marginalne. Z samego rana zaprezentowane zostały informacje na temat handlu zagranicznego w Niemczech, natomiast po godzinie 10:00 rynek zapoznał się z indeksem Sentix, obrazującym oczekiwania inwestorów. Wskaźnik ten spadł w porównaniu do ubiegłego odczytu. Dziś średni kurs EUR/PLN wyniósł 4,23 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Piątkowe payrolls
Tuż przed weekendem dolar zmierzył się z informacjami z rynku pracy. Czwartkowy raport ADP przyniósł duże rozczarowanie, które zostało podsycone oficjalnymi dane z rynku pracy. Chodzi przede wszystkim o -tak ważną w kontekście Fed – dynamikę płac. Dziś w kalendarzu zabrakło danych ze Stanów Zjednoczonych, a średnia wartość amerykańskiej waluty osiągnęła 3,71 PLN .
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Raport o inflacji
Lokalnie uwagę przykuwała dziś jedyna pozycja w kalendarzu. Mowa o raporcie dotyczącym inflacji. Zresztą niemalże cały tydzień w Polsce skupiony będzie właśnie na wskaźnikach związanych z inflacją. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,84 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Pusty kalendarz makro
W piątek z Wielkiej Brytanii napłynęły słabsze odczyty, co osłabiło notowania funta. W nadchodzących dniach nie zostanie jednak zaprezentowanych zbyt wiele danych z tego kraju. Jedynie w połowie tygodnia pojawią się informacje na temat stanu bezrobocia. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,79 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

10.07.2017 15:53
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000