KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


Waluta, rynki i oszczędzanie – 12 ekspertów o finansach Polaków

Parafrazując fragment wypowiedzi Macieja Samcika - dziennikarza, a także autora bloga finansowego - w nadchodzących miesiącach “warto zapiąć pasy i trzymać się mocno fotela”.

... Czytaj całość

Piekło Europy

Nadchodzi piekło Europy. Czy dla kaprysu rozpadnie się strefa euro?

Zagłosowałem. Teraz zobaczymy jak będzie* - słowa Dantego, mieszkańca Włoch który oddał głos przeciwko reformom zaproponowanym przez premiera Matteo Renziego, napawają grozą. Zapewne w głowach wielu osób zrodziło ... Czytaj całość

Spokojny czwartkowy handel (komentarz walutowy 16.02.2017)


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Ubogi w dane makro czwartek nie przyniósł wielu zmian na rynku walutowym. Inwestorzy skupili się na analizie dotychczasowych publikacji. Złoty zanotował niewielką stratę wobec euro i franka szwajcarskiego.

Kontynuacja wzrostu dolara

Amerykańska waluta korzysta ze sprzyjających warunków do umocnienia. Dolar napędzany z jednej strony dobrymi danymi makro a z drugiej nadzieją inwestorów na zbliżającą się podwyżkę stóp procentowych dotarł dziś do wartości 1,0660. Fala optymizmu wywołana wypowiedzią Janet Yellen prawdopodobnie utrzyma się do czasu pojawienia się innego silniejszego impulsu. Dzisiejszy średni kurs EUR/USD wyniósł 1,06.

EUR/USD

Źródło: Bankier.pl

Stabilnie na EUR/PLN

Podczas czwartkowej sesji kurs EUR/PLN utrzymywał się stabilnie w okolicy poziomu 4,30 z niewielkimi wahaniami. Wbrew wszelkim oczekiwaniom inwestorów zaskoczyła pozytywnie dzisiejsza publikacja dotycząca zatrudnienia i wynagrodzenia w Polsce. Prognozy wskazywały na wzrost zatrudniania rok do roku o 2,8% natomiast wyniósł on 4,5%. Podobnie sytuacja wyglądała z wynagrodzeniem, które wzrosło o 4,3% wobec 4%. Złoty jednak pozostał obojętny na te informacje. Dzisiejszy średni kurs euro wyniósł 4,30 PLN.

EUR/PLN

Źródło: Bankier.pl

Chwilowe wyhamowanie

Dzisiejsza publikacja danych makro z USA dotycząca nowych pozwoleń na budowę domów oraz rozpoczętych budowli rozczarowała inwestorów, co spowodowało spowolniła aprecjację dolara. Kurs USD/PLN poruszał się dziś w obrębie poziomu 4,05. Silniejszych wahań należy się spodziewać jutro. Na piątek zostały zaplanowane publikacje ważnych danych z Polski – produkcja przemysłowa i budowlano-montażowa oraz wynik sprzedaży detalicznej. Dzisiejszy średni kurs dolara wyniósł 4,04 PLN.

USD/PLN

Źródło: Bankier.pl

Zmienność notowań franka

Złoty w dalszym ciągu traci wobec franka. Dziś jedynie przez chwilę zbliżył się do poziomu 4,03. Przyczyn osłabienia naszej waluty należy doszukiwać się w dużej liczbie czynników ryzyka, które pojawiły się na rynku walutowym. Inwestorzy przez to zaczęli szwajcarską walutę traktować, jako bezpieczną przystań. Dzisiejszy średni kurs CHF wyniósł 4,05 PLN.

CHF/PLN

Źródło: Bankier.pl

Trudny czas funta

Ostatnie dni były trudne dla funta. Należy przyzwyczaić się do tego, że zmienność na parze GBP/PLN może być dość wysoka. W szczególności za każdym razem, gdy zostanie poruszony temat Brexitu. Inwestorzy bacznie natomiast analizują każde pojawiające się dane makro z Wielkiej Brytanii. Dzisiejszy średni kurs GBP wyniósł 5,05 PLN.

GBP/PLN

Źródło: Bankier.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

16.02.2017 17:29
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000