KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Płatności w sieci

Dyrektywa PSD2 zmniejszy bezpieczeństwo transakcji w sieci?

Unijna dyrektywa PSD2 regulująca formy płatności pozwoli wprowadzić na rynek nowych usługodawców. Zwiększy to jego konkurencyjność, a co za tym idzie również atrakcyjność, ale czy nie odbędzie się to kosztem Read more
tankowanie, paliwo, opłata, Ekantor.pl

Paliwo będzie droższe. Rząd szykuje “opłatę emisyjną”

8 groszy netto - tyle do każdego litra benzyny i oleju napędowego, być może już niedługo, będą musieli doliczyć kierowcy. “Opłata emisyjna” to nowy pomysł rządu Mateusza Morawieckiego. Pieniądze mają Read more

Spokojny początek emocjonującego tygodnia. Komentarz walutowy 22.01.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Czwarty poniedziałek stycznia zapowiada się spokojnie. Przy skromnym kalendarzu makroekonomicznym, uwaga inwestorów skupiona będzie na wiadomościach politycznych. Wydarzeniem tygodnia jest czwartkowe posiedzenie ECB. 

 

„Government shutdown” w USA

Można powiedzieć… stało się. Amerykańskim politykom nie udało się dojść do porozumienia w sprawie podwyższenia limitu zadłużenia, co skutkowało “government shutdown”, które trwa już trzeci dzień. Zawiesiło to pracę części administracji, jednak tej części, której nieobecność nie wywołuje większych obaw. Sad też reakcja dolara na tę wiadomość jest spokojna.

 

Koalicja w Niemczech coraz bliżej

Sytuacja w niemieckiej polityce już niejednokrotnie zdołała wprowadzić zamieszanie na wycenie euro. Zza zachodniej granicy tym razem napływają informacje o wstępnym porozumieniu w tej kwestii. W trakcie minionego weekendu namawiał do tego lider SPD Martin Schultz. Część partii nie udało się jednak przekonać. Nawiązanie kolacji zdjęłoby widmo przedterminowych wyborów, których wynik i tak mógłby być podobny do tych z września.

 

Wydarzenie tygodnia: posiedzenie ECB

W czwartek 25.01 stycznia Europejski Bank Centralny opublikuje decyzję dotyczącą wysokości stóp procentowych. W tej kwestii trudno spodziewać się zmian, co nie oznacza, że nie pojawią się one na innej płaszczyźnie. Po ostatnich minutkach rynek zastanawia się czy są szansę na koniec programu QE w tym roku. Niewykluczone, że Mario Draghi retoryką będzie próbował wyhamować ewentualną aprecjację euro.

 

Sytuacja na parach walutowych:

EUR/USD

EUR, USD euro, dolar

Źródło: bankier.pl

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP/PLN

GBP, PLN funt, złoty

Źródło: bankier.pl

Wydarzenia gospodarcze:
Spotkanie ministrów finansów strefy euro (Eurogrupa)
14:00 Koniunktura gospodarcza – Polska


cele informacyjne komentarz walutowy

22.01.2018 10:22
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!