KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

gotówka, złoty, PLN

To już koniec gotówki w Polsce?

Czym się różnią sklepy w Polsce, od tych w Skandynawii? U nas płacąc za zakupy pytamy sprzedawcę “Można kartą?”, natomiast w krajach Europy Północnej zastanawiamy się czy “Można gotówką?”. Szwecja, Read more

Jak bardzo Fed zaskoczy dziś rynki finansowe?

Amerykański bank centralny po raz kolejny stanie dziś przed bardzo trudną decyzją. Większość ekonomistów przewiduje, że podwyżki stóp procentowych nie będzie, nieliczny spodziewają się zaskakujących posunięć ze strony Fedu. Jedna Read more

Spokojny początek roku na rynku walutowym (komentarz walutowy 2.01.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Pierwsza sesja w tym roku na rynku walutowym przebiegła dość spokojnie. Wiele państw jeszcze nie wkroczyło w noworoczny handel i miało dzień wolny. Złoty rozpoczął 2017 rok od niewielkiego osłabienia zwłaszcza wobec dolara.

Umocnienie dolara

Dolar, mimo nieobecności inwestorów ze Stanów Zjednoczonych nieznacznie zyskał dziś wobec euro. Kurs głównej pary walutowej zszedł dziś poniżej poziomu 1,05. Siła dolara zapewne ukryta jest w nadziejach uczestników rynku na kolejne podwyżki stóp procentowych, które Fed zapowiedział na ostatnim posiedzeniu banku centralnego. Dzisiejszy średni kurs pary EUR/USD wyniósł 1,04 USD.

EUR/USD

kurs euro, dzisiejszy kurs euro

Źródło: Bankier.pl

Słaby początek złotego

Pierwsza sesja w tym roku nie była zbyt dobra dla naszej waluty. Mimo całkiem dobrych danych makro – wzrost indeksu PMI dla przemysłu – para EUR/PLN dotarła w pobliże poziomu 4,42. W kolejnych dniach możemy spodziewać się stabilizacji tych walut w okolicy wartości 4,40. Dzisiejsza średnia wartość euro wyniosła 4,41 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, dzisiejszy kurs euro

Źródło: Bankier.pl

Silny dolar   

Amerykańska waluta rozpoczęła Nowy Rok od niewielkiego umocnienia wobec złotego. Kurs USD/PLN przebił się chwilowo ponad wartość 4,21. Więcej emocji jednak będziemy obserwować jutro, gdy powrócą główni uczestnicy handlu na rynku walutowym. Na jutro również zostało zaplanowanych kilka publikacji makro, które prawdopodobnie przyczynią się do silniejszych wahań na parach powiązanych z dolarem. Dzisiejsza średnia wartość USD wyniosła 4,20 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, dzisiejszy kurs dolara, kurs USD

Źródło: Bankier.pl

Stabilnie na parze CHF/PLN

Dzisiejsza sesja odbyła się również bez Szwajcarii, która jeszcze świętuje Nowy Roku. Notowania pary CHF/PLN na początku były dość stabilne, dopiero bliżej południa frank szwajcarski zaczął się umacniać. Złoty mimo pozytywnych nastrojów związanych z informacja o wkroczeniu w inflację oraz wzroście indeksu PMI dla przemysłu nie był jeszcze w stanie wybić się z trendu. Dzisiejsza średnia wartość franka wyniosła 4,11 PLN.

CHF/PLN

dzisiejszy kurs franka, kurs franka szwajcarskiego

Źródło: Bankier.pl

W oczekiwaniu na ważne wydarzenia

Pierwsza sesja w tym roku nie przyniosła dużych zmian w notowaniach pary GBP/PLN. Kurs wahał się dziś w przedziale 5,14-5,19. Oczy wszystkich inwestorów w nadchodzących miesiącach będą zapewne zwrócone w stronę Theresy May oraz doniesień dotyczących oficjalnego rozpoczęcia procedury opuszczenia UE przez Wielką Brytanię. Również w najbliższych dniach poznamy klika ważnych danych makro, które naświetlą nam sytuację gospodarczą Zjednoczonego Królestwa. Dzisiejszy średni kurs funta wyniósł 5,18 PLN.

GBP/PLN

dzisiejszy kurs funta, kurs funta, kurs GBP

Źródło: Bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

02.01.2017 14:43
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000