KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Opłaty w bankach

Wpłatomat czy bankomat? Nieważne. I tak za to zapłacisz

Rozwój aplikacji mobilnych, intuicyjne panele, błyskawiczne przelewy oraz promocje. Banki od wielu lat starają się przekonać Klientów do transakcji bezgotówkowych. Niestety za wygodę coraz częściej żądają dodatkowych opłat. ... Czytaj całość

Co każdy kredytobiorca powinien wiedzieć o kursach walut?

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego czy konsumpcyjnego w walucie obcej powinno wiązać się z posiadaniem, chociaż podstawowych informacji na temat kursów walut oraz czynników, które na nie wpływają. Jest to konieczna i ... Czytaj całość

Spokojny początek wiosny (komentarz walutowy 20.03.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W poniedziałek waluty utrzymują relację zapoczątkowaną w połowie zeszłego tygodnia. Dolar pozostaje słaby, a skromny kalendarz makro nie sprzyja zmianie rynkowego sentymentu.

 

Dolar pozostaje słaby

“Gołębi” przekaz ze strony Fed po ostatnim posiedzeniu FOMC, na którym doszło do podniesienia stóp procentowych – nie sprzyja dolarowi. Od środy wieczór kurs EUR/USD utrzymuje się powyżej wartości 1,07. W najbliższych dniach inwestorzy zwrócą więc uwagę na wystąpienia poszczególnych członków Fed. Jeżeli zmienią retorykę to niewykluczone, że pozycja dolara zacznie się umacniać. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,07 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Ryzyko wyciszone

Ogólnoświatowe nastroje sprzyjają notowaniom złotego. W trakcie dzisiejszej sesji opublikowane zostały dane dotyczące inflacji producenckiej w Niemczech i choć w ujęciu miesięcznym odczyt ten mógł rozczarować, to patrząc z perspektywy rok do roku inflacja wzrosła z poziomu 2,4% do 3,1%. Dla euro znaczenie może mieć dzisiejsza, pierwsza debata pomiędzy kandydatami na fotel prezydencki we Francji. Dziś średnia wartość kursu EUR/PLN wyniosła 4,28.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Ważne wystąpienia w USA

Poniżej wartości 4,00 utrzymuje się wciąż dolar w parze z polską walutą. Dziś w godzinach popołudniowych rynek zwróci uwagę na wstąpienie Charlesa Evansa z oddziału Fed w Chicago, a w następnych dniach swoją postawę zaprezentują m.in. William Dudley oraz Janet Yellen. Natomiast dziś – tuż po północy czasu polskiego – wystąpi Donald Trump. Dziś średnia wartość dolara osiągnęła 3,98 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank poniżej bariery

Spokojnie prezentuje się również dzisiejszy wykres złotego z frankiem, mimo że piątkowe dane z kraju okazały się niemiłą niespodzianką. Kalendarz makro dla Polski w rozpoczynającym się dziś tygodniu prezentuje się wyjątkowo skromnie. Można się więc spodziewać, że złoty pozostanie pod wpływem nastrojów globalnych. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,99 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Brexit czas zacząć

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rząd Wielkiej Brytanii rozpocznie procedurę Brexitu w przyszłym tygodniu. Premier Theresa May wyśle oficjalny list w tej sprawie 29. marca. Do tego czasu odwiedzi Walię, Szkocję oraz Irlandię, a z kraju napłynie kilka interesujących danych. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,93 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

20.03.2017 14:40
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!