KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


Włoskie referendum

Włoskie referendum: tykająca bomba Europy

4 grudnia Włosi ruszą zagłosować w sprawie reformy rodzimego systemu parlamentarnego. Mimo, że referendum nie sprawia wrażenia, by mogło wpłynąć na dalsze losy Europy to w rzeczywistości zasięg ... Czytaj całość

Nowy projekt ustawy frankowej zbyt łagodny dla banków

Zaprezentowany we wtorek najnowszy projekt ustawy frankowej spotkał się ze sporą falą krytyki. Jego wymiar jest łagodniejszy w skutkach dla banków, niż ten zaprezentowany w styczniu, a koszt z jakim ... Czytaj całość

Spokojny początek wiosny (komentarz walutowy 20.03.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W poniedziałek waluty utrzymują relację zapoczątkowaną w połowie zeszłego tygodnia. Dolar pozostaje słaby, a skromny kalendarz makro nie sprzyja zmianie rynkowego sentymentu.

 

Dolar pozostaje słaby

“Gołębi” przekaz ze strony Fed po ostatnim posiedzeniu FOMC, na którym doszło do podniesienia stóp procentowych – nie sprzyja dolarowi. Od środy wieczór kurs EUR/USD utrzymuje się powyżej wartości 1,07. W najbliższych dniach inwestorzy zwrócą więc uwagę na wystąpienia poszczególnych członków Fed. Jeżeli zmienią retorykę to niewykluczone, że pozycja dolara zacznie się umacniać. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,07 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Ryzyko wyciszone

Ogólnoświatowe nastroje sprzyjają notowaniom złotego. W trakcie dzisiejszej sesji opublikowane zostały dane dotyczące inflacji producenckiej w Niemczech i choć w ujęciu miesięcznym odczyt ten mógł rozczarować, to patrząc z perspektywy rok do roku inflacja wzrosła z poziomu 2,4% do 3,1%. Dla euro znaczenie może mieć dzisiejsza, pierwsza debata pomiędzy kandydatami na fotel prezydencki we Francji. Dziś średnia wartość kursu EUR/PLN wyniosła 4,28.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Ważne wystąpienia w USA

Poniżej wartości 4,00 utrzymuje się wciąż dolar w parze z polską walutą. Dziś w godzinach popołudniowych rynek zwróci uwagę na wstąpienie Charlesa Evansa z oddziału Fed w Chicago, a w następnych dniach swoją postawę zaprezentują m.in. William Dudley oraz Janet Yellen. Natomiast dziś – tuż po północy czasu polskiego – wystąpi Donald Trump. Dziś średnia wartość dolara osiągnęła 3,98 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank poniżej bariery

Spokojnie prezentuje się również dzisiejszy wykres złotego z frankiem, mimo że piątkowe dane z kraju okazały się niemiłą niespodzianką. Kalendarz makro dla Polski w rozpoczynającym się dziś tygodniu prezentuje się wyjątkowo skromnie. Można się więc spodziewać, że złoty pozostanie pod wpływem nastrojów globalnych. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,99 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Brexit czas zacząć

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rząd Wielkiej Brytanii rozpocznie procedurę Brexitu w przyszłym tygodniu. Premier Theresa May wyśle oficjalny list w tej sprawie 29. marca. Do tego czasu odwiedzi Walię, Szkocję oraz Irlandię, a z kraju napłynie kilka interesujących danych. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,93 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

20.03.2017 14:40
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000