KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

FATCA: Ostatni dzień na złożenie oświadczenia. Jutro możesz stracić dostęp do konta

30 listopada to przysłowiowy ostatni dzwonek na złożenie oświadczenia FATCA w bankach oraz innych instytucjach finansowych. Konieczność ta wynika z umowy zawartej pomiędzy polskim i amerykańskim rządem. Niestety. Wielu rodaków Read more

Czy rola dolara się zmieni?

Czy dolary nadal będą walutą rezerwową? Na to pytanie finansiści z wielu krajów próbują odpowiedzieć od kilku lat. Wobec eskalacji konfliktu zbrojnego na Ukrainie zostały przyspieszone działania, które mają na Read more

Spotkanie na szczycie. Komentarz walutowy 23.01.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W Stanach Zjednoczonych udało się ugasić emocje związane z “government shutdown”, ale temat zapewne powróci w lutym. Dziś rozpocznie się Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. Poza tym we wtorkowym kalendarzu znalazły się pojedyncze dane z Europy i USA.

 

Dobre nastroje wśród inwestorów w Niemczech

Początek tygodnia zdecydowanie nie obfituje w ilość danych. W Europie publikacją wywołującą zainteresowanie mógł być niemiecki indeks instytutu ZEW. Wykazał on bowiem, że nastroje wśród niemieckich inwestorów są coraz lepsze. Oczekiwania co do nadchodzącego półrocza wzrosły i wobec prognozowanych 17,9 wyniosły 20,4. Solidne dane nie wpłynęły jednak znacząco na sytuację w głównej parze.

 

Początek Światowego Forum Ekonomicznego w Davos

Choć pogoda niezwykle trudna, to dziś rozpoczyna się Światowe Forum Ekonomiczne w szwajcarskim Davos. Tematem tegorocznego spotkania na szczycie jest “budowanie wspólnej przyszłości w zdezintegrowanym świecie”. Udział w rozmowach weźmie m.in. Andrzej Duda. Najwięcej emocji wywołuje jednak przybycie Donalda Trumpa.

 

Koniec “government shutdown”

Jeszcze wczoraj pisaliśmy o problemach w dojściu do porozumienia pomiędzy Demokratami oraz Republikanami, które zaowocowały sparaliżowanym części amerykańskiej administracji. Dziś pojawiła się jednak informacja o zawieszeniu “government shutdown”. Ustawa o finansowaniu rządu do 8 lutego została podpisana. Zatem za trzy tygodnie temat powróci.

 

Sytuacja na wykresach walutowych:

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

Wydarzenia gospodarcze:

Spotkanie ministrów finansów UE (ECOFIN) – Strefa Euro
Światowe Forum Ekonomiczne w Davos
11:00 Indeks instytutu ZEW – Niemcy
12:00 Wskaźnik zamówień wg CBI – Wielka Brytania
14:00 Podaż pieniądza M3 (r/r) – Polska


cele informacyjne komentarz walutowy

23.01.2018 11:48
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000