KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Sylwester za granicą

Sylwester za granicą – gdzie warto spędzić?

Jeszcze nie jest za późno aby skorzystać z ofert sylwestra last minute. Biura podróży do ostatniej chwili walczą o klientów, kuszą rabatami i specjalnymi dodatkami. Może darmowy przelot? Albo apartament ... Czytaj całość
NBP - podstawowe zadania i funkcje

NBP – podstawowe zadania i funkcje

W wiadomościach i newsach o tematyce finansowej bardzo często przewija się termin NBP - warto zagłębić się w podstawy funkcjonowania tej ważnej instytucji. Historia NBP Początki działalności NBP - Narodowego ... Czytaj całość

Stopy procentowe bez zmian. Komentarz walutowy 07.09.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Zgodnie z tym, czego się spodziewano, ECB nie zmienił założeń polityki monetarnej. Inwestorzy wyczekują jednak na słowa Mario Draghiego. Do USA zbliża się potężny huragan, a Kora Północna zapowiada, że nie będzie bierna wobec sankcji.

 

Konferencja ECB

Czwartkowa sesja przynosi wiele emocji. Nas pierwszym planie pozostaje Mario Draghi. Rynek oczekuje na słowa w sprawie przyszłości QE. W międzyczasie inwestorzy zapoznali się z dynamiką w strefie euro. W USA natomiast piętrzą się niepokoje. Huragan Irma już w sobotę może uderzyć w wybrzeża Florydy, a ze strony Korei Północnej napływają informacje o odwecie za nałożone sankcje. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,19 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Czekając na M.Draghiego

PKB Strefy Euro w II kwartale w ujęciu rok do roku pokazało wartość 2,3% (przy prognozowanym 2,2%). To jednak nie koniec emocji na dziś. ECB poinformował o swojej decyzji w sprawie stóp procentowych i tak jak się spodziewano, w tej kwestii zmian nie było. Kluczowe pozostają słowa prezesa banku. Konferencja z jego udziałem rozpocznie się o 14:30. Dziś średnia wartość EUR/PLN wyniosła 4,24.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Nastroje w USA

Atmosfera wokół amerykańskiej waluty nie jest najlepsza. Dolar narażony jest zarówno na skutki huraganu Irma, który zbliża się do wybrzeży Florydy, a także niepokoje związane z rosnącym napięciem pomiędzy USA, a Koreą Północną. Nie pomaga również postawa poszczególnych reprezentantów Rezerwy Federalnej. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,54 USD.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Spokojnie

Bez większych zmian prezentuje się wykres franka szwajcarskiego. Podczas dzisiejszej sesji nastroje kształtowane są przez sytuację na szerokim rynku. W kalendarzu makro nie znalazły się bowiem żadne krajowe dane. Średni kurs CHF/PLN pokazał dziś 3,71.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt mocniejszy

W ostatnich dniach poprawiła się sytuacja funta brytyjskiego, mimo że wciąż jest duża niepewność, co do tego czy uda się uzyskać porozumienie z Unią Europejską. W kalendarium makro jedyną pozycją z Wielkiej Brytanii był indeks cen nieruchomości. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,64 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

07.09.2017 14:25
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000