KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

komentarz walutowy, Dominika Orlik, 333, motocross, enduro

Motocrossowy komentarz walutowy Dominiki Orlik

Internetowa wymiana walut musi być nie tylko szybka, ale również bezpieczna. Odpowiedni trening pozwala jednak poznać zasady poruszania się po trudnym torze rynku walutowego i pokazuje, jak sprawnie pokonywać przeszkody Read more
blog, zakupy, zakupy z Chin, zakupy z Azji, online, Ekantor.pl

Jeśli kupować w Chinach to gdzie? TOP 10 internetowych sklepów z Azji

Zakupy prosto z fabryk w Azji kojarzą się najczęściej z AliExpressem, o którym pisaliśmy już wielokrotnie na naszym blogu. Okazuje się jednak, że podobnych stron jest mnóstwo, a ich Read more

Stopy procentowe bez zmian. Komentarz walutowy 07.09.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Zgodnie z tym, czego się spodziewano, ECB nie zmienił założeń polityki monetarnej. Inwestorzy wyczekują jednak na słowa Mario Draghiego. Do USA zbliża się potężny huragan, a Kora Północna zapowiada, że nie będzie bierna wobec sankcji.

 

Konferencja ECB

Czwartkowa sesja przynosi wiele emocji. Nas pierwszym planie pozostaje Mario Draghi. Rynek oczekuje na słowa w sprawie przyszłości QE. W międzyczasie inwestorzy zapoznali się z dynamiką w strefie euro. W USA natomiast piętrzą się niepokoje. Huragan Irma już w sobotę może uderzyć w wybrzeża Florydy, a ze strony Korei Północnej napływają informacje o odwecie za nałożone sankcje. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,19 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Czekając na M.Draghiego

PKB Strefy Euro w II kwartale w ujęciu rok do roku pokazało wartość 2,3% (przy prognozowanym 2,2%). To jednak nie koniec emocji na dziś. ECB poinformował o swojej decyzji w sprawie stóp procentowych i tak jak się spodziewano, w tej kwestii zmian nie było. Kluczowe pozostają słowa prezesa banku. Konferencja z jego udziałem rozpocznie się o 14:30. Dziś średnia wartość EUR/PLN wyniosła 4,24.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Nastroje w USA

Atmosfera wokół amerykańskiej waluty nie jest najlepsza. Dolar narażony jest zarówno na skutki huraganu Irma, który zbliża się do wybrzeży Florydy, a także niepokoje związane z rosnącym napięciem pomiędzy USA, a Koreą Północną. Nie pomaga również postawa poszczególnych reprezentantów Rezerwy Federalnej. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,54 USD.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Spokojnie

Bez większych zmian prezentuje się wykres franka szwajcarskiego. Podczas dzisiejszej sesji nastroje kształtowane są przez sytuację na szerokim rynku. W kalendarzu makro nie znalazły się bowiem żadne krajowe dane. Średni kurs CHF/PLN pokazał dziś 3,71.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt mocniejszy

W ostatnich dniach poprawiła się sytuacja funta brytyjskiego, mimo że wciąż jest duża niepewność, co do tego czy uda się uzyskać porozumienie z Unią Europejską. W kalendarium makro jedyną pozycją z Wielkiej Brytanii był indeks cen nieruchomości. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,64 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

07.09.2017 14:25
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000