KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Z czego wynika zmienność rat w kredytach walutowych?

Z czego wynika zmienność rat w kredytach walutowych?

Kredyty w obcej walucie wciąż są bardzo popularne, choć prawdziwy boom na tego rodzaju kredyty przypadł na lata 2005-2007, kiedy Polacy chętnie zaciągali kredyty denominowane we frankach szwajcarskich. Jego kurs Read more
Płacenie w zagranicznych sklepach, płatności online, przelew zagraniczny, Ekantor.pl

Jak płacić w zagranicznych sklepach internetowych? [Część 2– przelew zagraniczny]

Przelew jest prosty, bezpieczny i wygodny. Nic więc dziwnego, że większość transakcji online jest finalizowana za jego pomocą. Istnieje jednak kilka kwestii, które różnią przelew krajowy od zagranicznego. Read more

Stopy procentowe w centrum uwagi. Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy 27.02-03.03.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dziś kończy się emocjonujący dla rynku walutowego tydzień. Wydawać mogłoby się, że wydarzeniem ostatnich dni będzie wystąpienie prezydenta USA przed Kongresem. Znaczną część uwagi inwestorów przykuły jednak nie słowa Donalda Trumpa, a Williama Dudleya z Fed, który w wywiadzie podsycił apetyt na marcową podwyżkę stóp procentowych.

 

Rosnące oczekiwania

Kończący się dziś tydzień przyniósł zmianę oczekiwań, co do zaplanowanego na 15. marca posiedzenia FOMC. Nagły wzrost prawdopodobieństwa takiego ruchu wynika z “jastrzębiej” retoryki wśród przedstawicieli Rezerwy Federalnej. Rosnące szanse na zacieśnienie polityki odsunęło nieco w cień wystąpienie prezydenta USA przed Kongresem. Choć w słowach D.Trumpa zabrakło konkretów, to wygląda na to, że rynek ponownie postanowił zaufać składanym obietnicom. W piątek euro odnotowało wzrost w związku z uspokojeniem emocji wokół wyborów we Francji. Dziś średnia wartość EUR/USD wyniosła 1,05.
EUR/USD

EUR,USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty słabszy na koniec tygodnia

Mimo, że ostatnie dni przyniosły osłabienie euro w parze ze złotym (w kulminacyjnym momencie notowania EUR/PLN spadły do 4,27) to na koniec tygodnia złoty stracił. Od poniedziałku z Eurolandu napłynęło kilka danych gospodarczych. Część z nich, takie jak odczyty o inflacji, pokrywały się z oczekiwaniami. Z kolei indeksy PMI, choć nieco poniżej prognoz, to jednak wykazały wzrost względem odczytów z zeszłego miesiąca. Dziś średnia wartość kursu euro osiągnęła 4,29 PLN.
EUR/PLN

EUR,PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Emocje na koniec tygodnia nie opadają

W tym tygodniu rynek znów miał do czynienia z mocniejszym dolarem. Wynikało to z podsycenia apetytu wobec marcowej decyzji FOMC. Publikowane w tym czasie dane zostały odsunięte na drugi plan, ponieważ rynek skupił się przede wszystkim na słowach przedstawicieli Fed. Część z nich wypowie się jeszcze dziś. Na wieczór zaplanowane jest wystąpienie publiczne szefowej Fed, Janet Yellen. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 4,06 PLN.
USD/PLN

USD,PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

W tonie globalnych nastrojów

Na koniec tygodnia słabsza jest również polska waluta w parze z frankiem szwajcarskim. Patrząc jednak z szerszej perspektywy można powiedzieć, że rynek wciąż ma do czynienia z silną pozycją złotego. Z krajowych danych inwestorzy zapoznali się z finalnym PKB, które okazało się zgodne prognozami, a także indeksem PMI dla przemysłu – ten odczyt mógł jednak rozczarować. Dziś średnia wartość franka osiągnęła 4,02 PLN.
CHF/PLN

CHF,PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Wahania GBP
Nie był to również łatwy tydzień dla funta. Brytyjska waluta zanotowała bowiem spadek, który w środę sięgnął wartości 4,97 PLN. Następnego dnia nastąpiła nieznaczna korekta tego ruchu, jednak już w piątek kurs GBP ponownie powędrował w stronę południa. Zmniejszony sentyment do GBP wynikał m.in. ze słabszych odczytów PMI zarówno dla przemysłu, jak i usług, jednak przede wszystkim miał on związek z nastrojami ogólnoświatowymi. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,97 PLN.
GBP/PLN

GBP,PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

03.03.2017 14:59
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000