KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 




Newsletter


 

Losowe wpisy

aplikacje dla podróżujących, Android, podróże, Ekantor.pl

10 najlepszych aplikacji dla podróżników

Wakacje to świetny moment żeby zamienić nasz smartfon w mobilną informację turystyczną. Wystarczy kilka sprawdzonych aplikacji aby nie zgubić się w nowym mieście, sprawdzić ceny czy nawet odpowiednio się spakować. Read more

Czy wydobywanie kryptowalut się opłaca? Niekoniecznie

Jedni widzą w nich przyszłość, drudzy - starają się przed nimi ostrzegać. Gwałtowny wzrost wartości kryptowalut w ostatnich miesiącach, przełożył się na rosnącą ilość zainteresowanych ich nabyciem. I to niekoniecznie Read more

Stopy procentowe w Polsce bez zmian (komentarz walutowy 05.07.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

RPP nie zdecydowała się na zmianę stóp procentowych, co było zgodne z założeniami rynku oczekującego teraz na komunikat wydany po posiedzeniu. W Europie zaprezentowane zostały indeksy PMI dla usług, a w dalszej części dnia zainteresowanie wzbudzą dane z USA.

 

Dolar w górę

W trakcie dzisiejszej sesji doszło do silniejszego umocnienia dolara. W połowie tygodnia uwaga po europejskiej stronie skierowana była na indeksy PMI dla usług zarówno poszczególnych państw, jak i całej strefy. Inwestorzy wciąż jednak wyczekują odczytów z USA. Tam po publikacji danych o zamówieniach, pojawi się protokół z ostatniego posiedzenia FOMC. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,13 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Indeksy PMI

Atmosfera panująca na rynku nie sprzyja walutom rynków wschodzących, co zresztą uwidacznia się w wycenie złotego. Kurs EUR/PLN utrzymuje dziś mocniejszą pozycję. Prezentowane w Europie indeksy PMI dla usług w przeważającej części prezentowały się lepiej od prognoz (Hiszpania, Niemcy, Francja, strefa euro). Słabsze odczyty napłynęły z Włoch. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,24 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Jeszcze dziś dane z USA

Dolar ponownie wędruje w górę względem polskiej waluty, a przecież to nie koniec emocji na dziś. Po godzinie 16:00 kalendarz makro dostarczy informacji na temat zamówień, natomiast wieczorem przedstawiony zostanie protokół z posiedzenia FOMC, na którym decydenci podnieśli stopy procentowe. Dziś średni kurs USD/PLN osiągnął wartość 3,74.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Stopy procentowe bez zmian

W Polsce odbyło się dziś bez zaskoczenia. RPP nie zmieniła wysokości stóp procentowych, jednak dla inwestorów kluczowy może być wydźwięk komunikatu z posiedzenia, choć nie można powiedzieć, by spodziewali się oni zmiany dotychczasowego nastawienia. Dziś rozpoczyna się również dwudniowa wizyta prezydenta USA w Polsce – jest to jednak wydarzenie o charakterze politycznym. Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,87 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt dziś mocniejszy

Dane napłynęły dziś również z Wielkiej Brytanii. Indeks PMI dla usług zaprezentował się nieznacznie poniżej prognoz i wykazał wartość 53,4.Nie przeszkodziło to jednak funtowi odbudować wczorajszy spadek w parze ze złotym. Dziś średnia wartość tej waluty wyniosła 4,84 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

05.07.2017 14:42
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , ,



 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000