KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Prowadzisz handel z zagranicznym kontrahentem? Zobacz, jak zniwelować ryzyko walutowe

Przystąpienie w 2004 roku do Unii Europejskiej wpłynęło korzystnie na rozwój międzynarodowego handlu. Wraz z przyłączaniem do wspólnoty Polska miała się znaleźć w strefie euro, tak się jednak ... Czytaj całość

Czy stracimy ważnego partnera handlowego?

Jeśli okaże się, że Brytyjczycy zdecydują o opuszczeniu Unii Europejskiej Polska może stracić bardzo ważnego partnera handlowego. Również miałoby to negatywny wpływ na kurs funta. Czy tak rzeczywiście będzie przekonamy ... Czytaj całość

Stopy procentowe w Polsce bez zmian (komentarz walutowy 05.07.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

RPP nie zdecydowała się na zmianę stóp procentowych, co było zgodne z założeniami rynku oczekującego teraz na komunikat wydany po posiedzeniu. W Europie zaprezentowane zostały indeksy PMI dla usług, a w dalszej części dnia zainteresowanie wzbudzą dane z USA.

 

Dolar w górę

W trakcie dzisiejszej sesji doszło do silniejszego umocnienia dolara. W połowie tygodnia uwaga po europejskiej stronie skierowana była na indeksy PMI dla usług zarówno poszczególnych państw, jak i całej strefy. Inwestorzy wciąż jednak wyczekują odczytów z USA. Tam po publikacji danych o zamówieniach, pojawi się protokół z ostatniego posiedzenia FOMC. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,13 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Indeksy PMI

Atmosfera panująca na rynku nie sprzyja walutom rynków wschodzących, co zresztą uwidacznia się w wycenie złotego. Kurs EUR/PLN utrzymuje dziś mocniejszą pozycję. Prezentowane w Europie indeksy PMI dla usług w przeważającej części prezentowały się lepiej od prognoz (Hiszpania, Niemcy, Francja, strefa euro). Słabsze odczyty napłynęły z Włoch. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,24 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Jeszcze dziś dane z USA

Dolar ponownie wędruje w górę względem polskiej waluty, a przecież to nie koniec emocji na dziś. Po godzinie 16:00 kalendarz makro dostarczy informacji na temat zamówień, natomiast wieczorem przedstawiony zostanie protokół z posiedzenia FOMC, na którym decydenci podnieśli stopy procentowe. Dziś średni kurs USD/PLN osiągnął wartość 3,74.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Stopy procentowe bez zmian

W Polsce odbyło się dziś bez zaskoczenia. RPP nie zmieniła wysokości stóp procentowych, jednak dla inwestorów kluczowy może być wydźwięk komunikatu z posiedzenia, choć nie można powiedzieć, by spodziewali się oni zmiany dotychczasowego nastawienia. Dziś rozpoczyna się również dwudniowa wizyta prezydenta USA w Polsce – jest to jednak wydarzenie o charakterze politycznym. Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,87 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt dziś mocniejszy

Dane napłynęły dziś również z Wielkiej Brytanii. Indeks PMI dla usług zaprezentował się nieznacznie poniżej prognoz i wykazał wartość 53,4.Nie przeszkodziło to jednak funtowi odbudować wczorajszy spadek w parze ze złotym. Dziś średnia wartość tej waluty wyniosła 4,84 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

05.07.2017 14:42
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000