KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy rating Polski jest słusznie zagrożony?

Styczniowa decyzja agencji Standard & Poor’s wywołała falę krytyki ze strony naszego rządu, wzrost niepokoju obywateli o sytuację polityczno-gospodarczą państwa oraz osłabienie waluty narodowej. Czy podczas majowej publikacji raportu kolejnej Read more
Aplikacja, Evernote, Notatki, Android

Evernote – aplikacja dla każdego, kto ma więcej zadań niż czasu

O tym, żeby odebrać dzieci ze szkoły jeszcze pamiętasz. Ale z listą zakupów jest już gorzej - bez karteczki ani rusz. Wizytę u dentysty masz zapisaną w telefonie, w notatniku Read more

To musisz wiedzieć. Próba rakietowa Korei Płn. 3 fakty walutowe


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wtorkowa sesja rozpoczęła się informacją o próbie rakietowej Korei Północnej, co zwiększyło awersję do ryzyka. Złoty zachowuje się jednak stabilnie. Z punktu widzenia kalendarza makro, pojawi się dziś co prawda kilka danych, jednak dla inwestorów znacznie ciekawiej prezentują się kolejne dni tygodnia.

 

Próba rakietowa Korei Północnej

We wtorek rano Korea Północna dokonała próby rakietowej. Pocisk przeleciał nad północną częścią Japonii i wpadł do oceanu. Napięcia geopolityczne mogą podbijać wycenę do ryzyka. Złoty jednak jako waluta państwa oddalonego od działań Korei, zachowuje się stabilnie.

 

Dane makro: Wielka Brytania, Francja i USA

We wtorkowym kalendarzu znajduje się kilka danych z Europy, jednak ich znaczenie będzie raczej drugorzędne. Uwagę przykuwać mogą wiadomości ze Stanów Zjednoczonych, gdzie zaprezentowany zostanie indeks zaufania konsumentów oraz wystąpi jeden z przedstawicieli Fed.

 

Druga część tygodnia będzie bogatsza w dane

Dość senny pod względem makroekonomicznym początek tygodnia, nie jest prognostykiem na kolejne dni. A wręcz przeciwnie. Przełom sierpnia i września będzie obfitował w publikacje ze Stanów Zjednoczonych. Tam również emocje – związane z reformą podatkową – może wywołać Donald Trump.

 

Wydarzenia gospodarcze:

08:00 Indeks cen nieruchomości – Nationwide (m/m) – USA

08:45 PKB s.a., rew. (k/k) – Francja

16:00 Indeks zaufania konsumentów – Conference Board – USA

17:00 Wystąpienie szefa Fed z Chicago (Charles Evans) – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

29.08.2017 10:04
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000