KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy agencja Fitch postąpi podobnie jak Moody’s? Rating może zostać obniżony?

Po chwili spokoju rynek finansowy ponownie obudzi się do spekulacji, na temat tego, jaki wydźwięk będzie miał lipcowy raport agencji Fitch. Czy ostatnie obniżenie prognozy PKB należy traktować, jako ostrzeżenie? ... Czytaj całość
O czym warto pamiętać płacąc za granicą?

Płacisz za granicą? Pamiętaj o tych kilku rzeczach!

Wycieczki zagraniczne, to coraz częściej wybierany sposób spędzania wolnego czasu i odpoczywania podczas urlopu. Zagraniczne wojaże, wiążą się jednak z wieloma niewiadomymi, które mogą budzić nasz niepokój. Jedną z najczęściej ... Czytaj całość

To tylko początek. Komentarz walutowy 21.08.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Zgodnie z tym czego można się było spodziewać poniedziałkowa sesja przebiegła relatywnie spokojnie, za co odpowiedzialny był skromny kalendarz makro. W kolejnych dniach sytuacja się zmieni. Obok licznych danych, uwagę przykują wystąpienia reprezentantów banków centralnych.

 

Czekając na Jackson Hole

Bez większych zmian na głównej parze walutowej. Brak danych z Europy oraz USA w dniu dzisiejszym sprawia, że rynek skupia się przede wszystkim na wydarzeniach zaplanowanych w dalszej części tygodnia. Uwagę przykuwa sympozjum w Jackson Hole, na którym wystąpią m.in. Janet Yellen oraz Mario Draghi. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,17 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

 

ECB – czas na zmiany?

Spokojnie prezentuje się również relacja w parze EUR/PLN, nie można jednak wykluczyć, że nastroje w drugiej połowie tygodnia nie będą sprzyjać notowaniom złotego. Kluczowe znaczenie może mieć w tym przypadku postawa prezesa ECB. Inwestorzy zastanawiają się jak długo podtrzymywać będzie on swoją gołębią retorykę. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 4,26 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Jackson Hole i Donald Trump

Poniedziałek przyniósł co prawda umocnienie pozycji dolara, ale było to działanie chwilowe i odnotowany został spadek pozycji USD. Dla amerykańskiej waluty obok decyzji podejmowanych przez Fed nie bez znaczenia mogą okazać się nasilające się niepewności związane z sytuacją na linii USA- Korea Północna. Dziś średni kurs USD/PLN pokazał wartość 3,62.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Wiadomości krajowe

Polska waluta zachowuje się dziś stabilnie względem franka szwajcarskiego. W nadchodzących dniach pojawi się kilka informacji krajowych, jednak ich znaczenie dla notowań PLN nie powinno być znaczące. W czwartek opublikowany zostanie protokół z posiedzenia RPP – rynek nie spodziewa się zmiany w jego tonie. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,75 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Będą również dane z Wielkiej Brytanii

Zaskakujących zmian nie było dziś również na wykresie funta. Najbliższe dni przyniosą kilka ważnych publikacji z Wielkiej Brytanii. Mowa przede wszystkim o zrewidowanym PKB za II kwartał. Inwestorzy poznają jednak również wyniki sprzedaży detalicznej oraz wskaźnik zamówień wg CBI. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,67 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

21.08.2017 15:31
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000