KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Ekantor kulturalnie – maj 2018

W maju króluje Dania, z której miłośnicy ciekawych wydarzeń w zasadzie nie muszą wyjeżdżać do końca miesiąca. Na szczęście niedaleko stamtąd na belgijski Festiwal Jazzu a w przerwie można wyskoczyć Read more
Zakupy na AliExpress

Zakupy na AliExpress – krok po kroku

Dawniej rzeczy z Chin kojarzyły się z bylejakością i niską ceną. Dziś wciąż kojarzą się z niską ceną, ale również z pomysłowością, a AliExpress z każdym rokiem zdobywa coraz większą Read more

To tylko początek. Komentarz walutowy 21.08.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Zgodnie z tym czego można się było spodziewać poniedziałkowa sesja przebiegła relatywnie spokojnie, za co odpowiedzialny był skromny kalendarz makro. W kolejnych dniach sytuacja się zmieni. Obok licznych danych, uwagę przykują wystąpienia reprezentantów banków centralnych.

 

Czekając na Jackson Hole

Bez większych zmian na głównej parze walutowej. Brak danych z Europy oraz USA w dniu dzisiejszym sprawia, że rynek skupia się przede wszystkim na wydarzeniach zaplanowanych w dalszej części tygodnia. Uwagę przykuwa sympozjum w Jackson Hole, na którym wystąpią m.in. Janet Yellen oraz Mario Draghi. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,17 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

 

ECB – czas na zmiany?

Spokojnie prezentuje się również relacja w parze EUR/PLN, nie można jednak wykluczyć, że nastroje w drugiej połowie tygodnia nie będą sprzyjać notowaniom złotego. Kluczowe znaczenie może mieć w tym przypadku postawa prezesa ECB. Inwestorzy zastanawiają się jak długo podtrzymywać będzie on swoją gołębią retorykę. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 4,26 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Jackson Hole i Donald Trump

Poniedziałek przyniósł co prawda umocnienie pozycji dolara, ale było to działanie chwilowe i odnotowany został spadek pozycji USD. Dla amerykańskiej waluty obok decyzji podejmowanych przez Fed nie bez znaczenia mogą okazać się nasilające się niepewności związane z sytuacją na linii USA- Korea Północna. Dziś średni kurs USD/PLN pokazał wartość 3,62.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Wiadomości krajowe

Polska waluta zachowuje się dziś stabilnie względem franka szwajcarskiego. W nadchodzących dniach pojawi się kilka informacji krajowych, jednak ich znaczenie dla notowań PLN nie powinno być znaczące. W czwartek opublikowany zostanie protokół z posiedzenia RPP – rynek nie spodziewa się zmiany w jego tonie. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,75 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Będą również dane z Wielkiej Brytanii

Zaskakujących zmian nie było dziś również na wykresie funta. Najbliższe dni przyniosą kilka ważnych publikacji z Wielkiej Brytanii. Mowa przede wszystkim o zrewidowanym PKB za II kwartał. Inwestorzy poznają jednak również wyniki sprzedaży detalicznej oraz wskaźnik zamówień wg CBI. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,67 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

21.08.2017 15:31
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000