KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

niestabilne waluty: jeny i złotówki

Kapryśne waluty

Zaciągając kredyt w obcej walucie mamy nadzieję na korzystniejsze, czyli bardziej opłacalne spłacanie rat, niż w przypadku spłacania go w walucie rodzimej. Jednak istnieje szereg walut kapryśnych, których kurs często Read more
Adam Glapiński, prezes NBP, RPP, Ekantor.pl

Adam Glapiński – kim jest prezes NBP?

W młodości marzył aby być neurologiem. Bał się jednak krwi, więc został ekonomistą. Podkreśla swoją niezawisłość od polityki a jednocześnie gorąco popiera strategię Prawa i Sprawiedliwości. Aktualny prezes NBP to Read more

To tylko przerwa. Komentarz walutowy 28.09.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Rajd dolara zostaje dziś wyhamowany, choć amerykańska waluta ma solidne fundamenty do kontynuowania wzrostów. Kolejnych dostarczył wczoraj Donald Trump przedstawiając szczegóły w sprawie reformy podatkowej.

 

Dolar ma mocne podstawy

Dolar w ostatnich dniach znacząco zyskał na wartości. Nie tak dawno mogliśmy bowiem obserwować kurs EUR/USD w okolicach 1,19. Wczoraj, późnym wieczorem Donald Trump przedstawił, tak głośno zapowiadaną reformę podatkową. Jeżeli nie powstrzyma jej Kongres, będzie silnym czynnikiem opowiadającym się po stronie dolara w najbliższym czasie. Dziś jednak amerykańska waluta wyhamowuje i średnia wartość euro wyniosła 1,17 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Atmosfera nie sprzyja złotemu

Oddech w parze z euro łapie dziś złoty, jednak patrząc na wykres z ostatnich kilku dni – można stwierdzić, że oddech ten jest niewielki. W dodatku atmosfera może nie sprzyjać walutom rynków wschodzących. W trakcie dzisiejszej sesji inwestorzy mieli okazję poznać stanowisko członków ECB. Napłynęły również dane o wstępnej inflacji konsumenckiej w Niemczech. Okazała się ona zgodna z prognozami. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,31 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar ma podstawy do umocnienia

Aprecjacja dolara została dziś powstrzymana również w parze ze złotym. Biorąc pod uwagę to jakie oczekiwania pokłada się w działaniach Fed i reformie D.Trumpa to można powiedzieć, że dolar ma perspektywy do dalszych wzrostów. Jeszcze dziś po południu uwaga inwestorów przeniesie się do USA, gdzie obok danych padną kolejne słowa z ust reprezentantów Rezerwy Federalnej. Dziś średnia wartość USD/PLN wyniosła 3,65.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

W piątek dane z Polski

Nastroje panujące na szerokim rynku pozostawiają ślad również w kursie CHF/PLN. W trakcie dzisiejszej sesji pojawiły się informacje krajowe w postaci wskaźnika wyprzedzającego koniunktury, jednak to jutrzejsze publikacje mogą mocniej przykuć uwagę rynku. Na piątek bowiem zaplanowana jest wstępna inflacja CPI. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,76 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Brexit wciąż kluczowy

Wyhamował dziś również funt. Brytyjska waluta w ostatnim czasie nabrała jednak sił, po tym jak zwiększyły się oczekiwania, co do decyzji podejmowanych przez BoE oraz negocjacji w sprawie brexitu. W trakcie dzisiejszego wystąpienia Mark Carney zauważył, że kwestia brexitu będzie mieć duże znaczenie. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,90 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

28.09.2017 14:23
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000