KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Przelewy elixir

Kiedy​​ dojdzie​​ przelew? ​​Dowiedz ​​się​​ jak​​ długo​​ musisz​​ czekać​​ na​​ pieniądze!

Jest sobotni wieczór. Nagle przypominasz sobie o niezapłaconej racie kredytu. Szybko wykonujesz przelew online ale pod koniec dopadają Cię wątpliwości. Kiedy pieniądze wpłyną na konto adresata? Jaka będzie data księgowania? Read more
Dlaczego kantor internetowy ma niższe kursy niż stacjonarny?

Dlaczego kantor internetowy ma niższe kursy niż stacjonarny?

Kantory internetowe istnieją już od kilku lat i dla wielu posiadaczy kredytów walutowych okazały się strzałem w dziesiątkę, umożliwiającym zaoszczędzenie bardzo dużych sum. Z kantorów internetowych korzystają również przedsiębiorcy, podobnie Read more

Trudny dzień dla dolara (komentarz walutowy 12.01.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Środowe wystąpienie Donalda Trumpa nie przyniosło oczekiwanych przez inwestorów szczegółów na temat planów gospodarczych, co osłabiło dolara. Kurs EUR/USD utrzymywał się dziś na poziomie 1,06. W dalszej części dnia rynek skupił uwagę na informacjach płynących z banków centralnych.

 

Dolar traci moc

Tuż przed wystąpieniem prezydenta-elekta amerykańska waluta umacniała swoją pozycję w głównej parze. Słowa Donalda Trumpa nie sprostały jednak rynkowym oczekiwaniom, a to zaowocowało spadkiem wartości dolara. Na korzyść wspólnej waluty opowiedziały się również dane publikowane w Europie. Szacunek rocznej dynamiki PKB w Niemczech, przy prognozach 1,8% wyniósł 1,9%. Lepiej od oczekiwań wypadła również produkcja przemysłowa w Strefie Euro. Taka koniunktura sprawiła, że średnia wartość euro wyniosła dziś 1,06 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Złoty czeka na piątek

W trakcie dzisiejszej sesji rynek zapoznał się z minutkami ECB. Protokół z ostatniego posiedzenia banku centralnego nie zdołał zmniejszyć sentymentu do europejskiej waluty. Na rozczarowaniu słowami Donalda Trumpa zyskuje również polska waluta, co pozwala przysłonić obawy związane z jutrzejszą decyzją agencji ratingowych. Średnia wartość kursu EUR/PLN osiągnęła dziś 4,37.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN w dół

Spadek atrakcyjności amerykańskiej waluty silnie zarysował się dziś w jego parze z polskim pieniądzem. Brak konkretnych informacji na temat planów prezydenta-elekta rozbudził rynkowe niepewności i zmniejszył sentyment do dolara. Teraz inwestorzy skupią się przede wszystkim na danych oraz możliwych scenariuszach podwyżek stóp procentowych dokonywanych przez Fed. Ważne może okazać się zatem wystąpienie szefowej Rezerwy Federalnej, które odbędzie się w nocy z czwartku na piątek. Dziś średnia wartość dolara osiągnęła 4,09 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Bez silnych wahań

Decyzja o pozostawieniu stóp procentowych w Polsce na dotychczasowym poziomie oraz komunikat RPP rynek przyjął ze spokojem. Wczoraj prezes NBP Adam Glapiński wypowiedział się też m.in. w sprawie pomocy frankowiczom.  Z jego słów wynika, że przewalutowanie kredytów odbędzie się kosztem banków. Złoty tymczasem czeka na kolejne wyzwanie, którym będą jutrzejsze oceny ratingu kraju dokonane przez dwie agencje: Moody’s oraz Fitch. Dziś średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła  4,07 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt się nie poddaje

Swoją pozycję próbuje odbudowywać funt, dla którego ostatnie wiadomości z kraju nie były korzystne. Zwiększają się bowiem obawy o tzw. twardy Brexit, który mógłby zmniejszyć dostęp do rynku Unii Europejskiej. Przedstawione wczoraj dane wykazały natomiast znaczny wzrost wyniku produkcji przemysłowej, co mogło przyczynić się do poprawy nastrojów w Wielkiej Brytanii. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,04 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

12.01.2017 15:29
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000