KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

mdokumenty, blog, rząd, zmiany, Ekantor.pl

Telefon potwierdzi tożsamość – rząd przyjął projekt ustawy w sprawie mDokumentów

Już niebawem Polacy będą mogli zostawić portfele w domu. Rząd przyjął projekt ustawy oraz regulacje, które nie tylko ułatwią dostęp do publicznych e-usług, ale również pozwolą używać smartfonów w celu Read more
Edukacja finansowa dziecka

Edukacja finansowa dziecka. Od czego zacząć?

Rozpoczął się wrzesień. To doskonały czas aby zastanowić się nad edukacją swoich dzieci. Również tą finansową...   Kursy językowe, nauka pływania, korepetycje - rodzice skłonni są zainwestować duże pieniądze w Read more

Trump wciąż zaskakuje (komentarz walutowy 13.04.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Czwartkowa sesja to przede wszystkim próba umocnienia pozycji dolara po wczorajszym spadku, jaki został odnotowany w związku ze słowami Donalda Trumpa. Również kalendarz makroekonomiczny nie pozwala dziś odwrócić wzroku od amerykańskiej waluty.

 

Donald Trump wywołuje zmienność

Wczoraj wieczorem doszło do wzrostu kursu EUR/USD, wywołanego słowami prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donald Trump  w wywiadzie dla “The Wall Street Journal” zwrócił uwagę na zbyt silną pozycję dolara, która po części jest wynikiem nadziei pokładanych w jego prezydenturę. Rynek zainteresował się również zmianą stanowiska prezydenta względem polityki Fed, której w czasie kampanii nie szczędził krytyki. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,06 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Euro spokojnie, ale bez zmian

Osłabiony pozostaje złoty względem euro, choć aprecjacja do której doszło w parze EUR/USD nie przełożyła się na jego wykres. W trakcie dzisiejszej sesji zostały opublikowane dane dotyczące niemieckiej inflacji konsumenckiej. Dane te nie okazały się być zaskoczeniem. Dynamika zwolniła, jednak było to zgodne z prognozami. Dziś średnia wartość EUR/PLN wyniosła 4,24.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar wrażliwy na słowa

Straty odnotował dolar również w parze z polską waluta, a dzisiejszy dzień to próba umocnienia pozycji. Można się się spodziewać, że po ostatnich zmianach w wypowiedziach Donalda Trumpa, rynek z uwagą będzie wsłuchiwał się w słowa prezydenta. Dziś jednak inwestorzy zapoznali się z danymi dotyczącymi kondycji gospodarczej USA.  Inflacja producencka przyniosła rozczarowanie i w ujęciu rocznym wyniosła jedynie 1,6% przy oczekiwaniu na poziomie 1,8%. Pozytywnie zaprezentował się odczyt dotyczący wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Ich ilość okazała się poniżej oczekiwań. Dziś średni kurs dolara osiągnął wartość 3,99 PLN
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN stabilnie

Spokojnie prezentuje się dziś natomiast wykres CHF/PLN. Mimo, że frank w ślad za dolarem stracił wczoraj na wartości to ruch ten po chwili został w pewnym stopniu skorygowany. Dziś z krajowych danych pojawiły się jedynie informacje na temat bilansu płatniczego.  Dziś średnia wartość franka osiągnęła 3,97 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt się nie poddaje

Chwilowy spadek nie ominął również funta. Brytyjska waluta wymazała dziś jednak ten ruch. Czwartkowe kalendarium nie zawierało danych z Wielkiej Brytanii. Najbliższe odczyty z tego kraju zostaną opublikowane dopiero pod koniec przyszłego tygodnia. Średnia wartość funta osiągnęła dziś 5,00 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

13.04.2017 14:50
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000