KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Jak wybrać konto walutowe? Wszystko, co musisz wiedzieć

Planujesz podróże zagraniczne, odbierasz wypłatę w innej walucie albo spłacasz kredyt we frankach? Przyda Ci się zatem konto walutowe. Sprawdź, w czym możesz wybierać i na co warto zwracać uwagę. Read more
Firma budowlana

Firmy budowlane – jak wejść na zagraniczny rynek i zacząć zarabiać w EURO

Sytuacja polskich firm budowlanych nie prezentuje się optymistycznie. Duża konkurencja, brak nowych inwestycji oraz niemożność odzyskania zaległości - to tylko część problemów, z którymi boryka się ten sektor. Wiele firm, Read more

Trump wciąż zaskakuje (komentarz walutowy 13.04.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Czwartkowa sesja to przede wszystkim próba umocnienia pozycji dolara po wczorajszym spadku, jaki został odnotowany w związku ze słowami Donalda Trumpa. Również kalendarz makroekonomiczny nie pozwala dziś odwrócić wzroku od amerykańskiej waluty.

 

Donald Trump wywołuje zmienność

Wczoraj wieczorem doszło do wzrostu kursu EUR/USD, wywołanego słowami prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donald Trump  w wywiadzie dla “The Wall Street Journal” zwrócił uwagę na zbyt silną pozycję dolara, która po części jest wynikiem nadziei pokładanych w jego prezydenturę. Rynek zainteresował się również zmianą stanowiska prezydenta względem polityki Fed, której w czasie kampanii nie szczędził krytyki. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,06 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Euro spokojnie, ale bez zmian

Osłabiony pozostaje złoty względem euro, choć aprecjacja do której doszło w parze EUR/USD nie przełożyła się na jego wykres. W trakcie dzisiejszej sesji zostały opublikowane dane dotyczące niemieckiej inflacji konsumenckiej. Dane te nie okazały się być zaskoczeniem. Dynamika zwolniła, jednak było to zgodne z prognozami. Dziś średnia wartość EUR/PLN wyniosła 4,24.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar wrażliwy na słowa

Straty odnotował dolar również w parze z polską waluta, a dzisiejszy dzień to próba umocnienia pozycji. Można się się spodziewać, że po ostatnich zmianach w wypowiedziach Donalda Trumpa, rynek z uwagą będzie wsłuchiwał się w słowa prezydenta. Dziś jednak inwestorzy zapoznali się z danymi dotyczącymi kondycji gospodarczej USA.  Inflacja producencka przyniosła rozczarowanie i w ujęciu rocznym wyniosła jedynie 1,6% przy oczekiwaniu na poziomie 1,8%. Pozytywnie zaprezentował się odczyt dotyczący wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Ich ilość okazała się poniżej oczekiwań. Dziś średni kurs dolara osiągnął wartość 3,99 PLN
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN stabilnie

Spokojnie prezentuje się dziś natomiast wykres CHF/PLN. Mimo, że frank w ślad za dolarem stracił wczoraj na wartości to ruch ten po chwili został w pewnym stopniu skorygowany. Dziś z krajowych danych pojawiły się jedynie informacje na temat bilansu płatniczego.  Dziś średnia wartość franka osiągnęła 3,97 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt się nie poddaje

Chwilowy spadek nie ominął również funta. Brytyjska waluta wymazała dziś jednak ten ruch. Czwartkowe kalendarium nie zawierało danych z Wielkiej Brytanii. Najbliższe odczyty z tego kraju zostaną opublikowane dopiero pod koniec przyszłego tygodnia. Średnia wartość funta osiągnęła dziś 5,00 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

13.04.2017 14:50
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000