KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

agencje ratingowe

Agencje ratingowe – dlaczego ich zdanie jest takie ważne

Za każdym razem, gdy kraj czeka na wystawienie oceny zdolności kredytowej - inwestorzy wstrzymują oddech. Dzieje się tak, mimo że wiarygodność agencji ratingowych została podważona już dwa razy: Read more

Donald Trump prezydentem USA

Nadchodzi Trump. Dolar reaguje

Amerykanie zdecydowali. 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych został Donald Trump. Niepewność, awersja do ryzyka, poszukiwanie bezpieczeństwa. Tego spodziewał się rynek w przypadku zwycięstwa kandydata Republikanów. Historia lubi jednak zaskakwiać. Read more

Trzeba czekać do wieczora. Komentarz walutowy 20.09.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Rynek czeka na decyzję FOMC w sprawie stóp procentowych, a dokładnie na późniejszą konferencję. Szczególne zainteresowanie wzbudza kwestia redukcji sumy bilansowej oraz ewentualnego zacieśnienia polityki pieniężnej w grudniu tego roku.

 

Niebawem decyzja

O godzinie 20 zostanie zaprezentowana decyzja FOMC odnośnie stóp procentowych. Pół godziny później rozpocznie się konferencja, w trakcie której inwestorzy wypatrywać będą sygnałów dotyczących trzeciej podwyżki przed końcem tego roku oraz informacji dotyczących redukcji sumy bilansowej. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,19 USD.
EUR/USD

EUR. USD. euro

Źródło: bankier.pl

Złoty dostał wsparcie

Wczoraj złoty został wsparty zaskakującymi danymi na temat produkcji przemysłowej. Dziś krajowy kalendarz danych nie zawierał ważniejszych pozycji. W Niemczech natomiast zostały podane dane o inflacji producenckiej. Kluczowe dla tej pary pozostają jednak nastroje ogólnoświatowe. Rynek będzie chłonął także każde doniesienia na temat przyszłych działań ECB. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,27 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Wciąż trzeba czekać

Spokojnie prezentuje się sytuacja w parze z dolarem. Mimo, że dziś jeszcze pojawią się dane z USA, to jednak USD będzie wyczekiwał mającej się rozpocząć o godzinie 20:30 konferencji z udziałem prezes Fed Janet Yellen. Reakcja na informację o redukcji sumy bilansowej może być jednak ograniczona, w związku z faktem, że rynek zdążył się już zapoznać z tą myślą. Dla perspektyw amerykańskiej waluty ważne więc będą szansę na kolejną podwyżkę stóp przed końcem tego roku. Dziś średni kurs USD/PLN wyniósł 3,56.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank spokojny i słaby

Pozycja franka osłabiła się. Po stronie złotego opowiedziały się m.in. wczorajsze dane, jednak to atmosfera panująca na rynku w dużej mierze sprzyja utrzymaniu takiego kursu. Wiele więc w nadchodzącym czasie zależeć może od działań banków centralnych. Dziś średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła 3,70 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt bez większych zmian

Optymizm dotyczący przyszłych działań BoE nieco przygasł, co znalazło swoje odzwierciedlenie w nastawieniu do funta. Patrząc jednak z perspektywy ostatnich kilku tygodni można powiedzieć, że funt pozostaje relatywnie silny. Dzisiejsze dane na temat sprzedaży detalicznej okazały się wyższe od prognozowanych. W ujęciu rok do roku wskaźnik ten wyniósł 2,4%. Dziś średnia wartość funta osiągnęła 4,82 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

20.09.2017 15:21
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000