KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

waluty, kurs walut, strefa euro, podróż, wyjazd, Ekantor.pl

Euro czy waluta lokalna – co zabrać jadąc poza strefę euro? [krótki przewodnik]

Jaką walutę zabrać jadąc za granicę? To pewnie jedno z pierwszych pytań, jakie zadajemy sobie planując podróż. Odpowiedź nie zawsze jest jednoznaczna. A podejmując złą decyzję narażamy się na to, Read more

5 powodów, które sprawią że pokochasz polskie pieniądze

O Polakach, jak o każdym innym narodzie krąży wiele opinii. Z jednymi się zgadzamy, inne uznajemy za obraźliwe, jednak to co wyróżnia nas na tle innych narodowości to Read more

Trzeba czekać do wieczora. Komentarz walutowy 20.09.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Rynek czeka na decyzję FOMC w sprawie stóp procentowych, a dokładnie na późniejszą konferencję. Szczególne zainteresowanie wzbudza kwestia redukcji sumy bilansowej oraz ewentualnego zacieśnienia polityki pieniężnej w grudniu tego roku.

 

Niebawem decyzja

O godzinie 20 zostanie zaprezentowana decyzja FOMC odnośnie stóp procentowych. Pół godziny później rozpocznie się konferencja, w trakcie której inwestorzy wypatrywać będą sygnałów dotyczących trzeciej podwyżki przed końcem tego roku oraz informacji dotyczących redukcji sumy bilansowej. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,19 USD.
EUR/USD

EUR. USD. euro

Źródło: bankier.pl

Złoty dostał wsparcie

Wczoraj złoty został wsparty zaskakującymi danymi na temat produkcji przemysłowej. Dziś krajowy kalendarz danych nie zawierał ważniejszych pozycji. W Niemczech natomiast zostały podane dane o inflacji producenckiej. Kluczowe dla tej pary pozostają jednak nastroje ogólnoświatowe. Rynek będzie chłonął także każde doniesienia na temat przyszłych działań ECB. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,27 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Wciąż trzeba czekać

Spokojnie prezentuje się sytuacja w parze z dolarem. Mimo, że dziś jeszcze pojawią się dane z USA, to jednak USD będzie wyczekiwał mającej się rozpocząć o godzinie 20:30 konferencji z udziałem prezes Fed Janet Yellen. Reakcja na informację o redukcji sumy bilansowej może być jednak ograniczona, w związku z faktem, że rynek zdążył się już zapoznać z tą myślą. Dla perspektyw amerykańskiej waluty ważne więc będą szansę na kolejną podwyżkę stóp przed końcem tego roku. Dziś średni kurs USD/PLN wyniósł 3,56.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank spokojny i słaby

Pozycja franka osłabiła się. Po stronie złotego opowiedziały się m.in. wczorajsze dane, jednak to atmosfera panująca na rynku w dużej mierze sprzyja utrzymaniu takiego kursu. Wiele więc w nadchodzącym czasie zależeć może od działań banków centralnych. Dziś średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła 3,70 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt bez większych zmian

Optymizm dotyczący przyszłych działań BoE nieco przygasł, co znalazło swoje odzwierciedlenie w nastawieniu do funta. Patrząc jednak z perspektywy ostatnich kilku tygodni można powiedzieć, że funt pozostaje relatywnie silny. Dzisiejsze dane na temat sprzedaży detalicznej okazały się wyższe od prognozowanych. W ujęciu rok do roku wskaźnik ten wyniósł 2,4%. Dziś średnia wartość funta osiągnęła 4,82 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

20.09.2017 15:21
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000