KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czym różnią się kantory internetowe i stacjonarne?

Czym różnią się kantory internetowe i stacjonarne?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób korzysta z wymiany walut. Jest to konieczne jeśli spłacamy kredyt walutowy, wyjeżdżamy w podróż lub planujemy zagraniczne zakupy. W takich sytuacjach musimy skorzystać z Read more
Przyszłość m-commerce

Handel mobilny w Polsce. Czy m-commerce ma przyszłość?

Polacy pokochali nowe technologie, a wraz z nimi handel internetowy oraz płatności online. Mimo to wciąż niezbyt chętnie dokonujemy zakupów za pomocą urządzeń mobilnych. Co nas hamuje? Read more

Tydzień w cieniu Fed (komentarz walutowy 12.12.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Zeszłotygodniowa decyzja ECB obniżyła notowania wspólnej waluty. Europejskie nastroje zdołały nieznacznie poprawić się pod wpływem doniesień z Włoch. W najbliższych dniach dla inwestorów kluczowy będzie wydźwięk posiedzenia FOMC oraz perspektywa polityki monetarnej Fed na 2017 rok.

 

Dwa banki, dwie decyzje

Dymisja Matteo Renziego, po przegranym referendum, wywoływała wiele emocji oraz pytań o przyszłość strefy euro, jednak informacja o objęciu stanowiska premiera Włoch przez dotychczasowego szefa MSZ,Paolo Gentiloniego zatrzymała obawy inwestorów. Umocniło to euro po spadku wywołanym decyzją europejskiego banku. W środę natomiast w sprawie wysokości stóp procentowych obradować będzie FOMC. Rynek spodziewa się podwyżek, w związku z czym uwagę przyciągnie przede wszystkim konferencja po posiedzeniu. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,06 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Unormowanie

Spokojnie przebiega dzisiejsza sesja w parze EUR/PLN. Wspólna waluta zdołała się co prawda umocnić, ale daleko jej do siły prezentowanej przed posiedzeniem ECB. Krajowi inwestorzy mogli zapoznać się dziś z danymi dotyczącymi finalnej inflacji CPI, która zgodnie z prognozami wyniosła 0,1%. Optymistyczny okazał się natomiast wskaźnik przyszłej inflacji według BIEC. Dane te pozostały bez wpływu na notowania złotego, związanego z globalnymi nastrojami. Dziś średni kurs euro osiągnął poziom 4,45 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Czas na podwyżki

Zmniejszenie sentymentu do euro po decyzji ECB o przedłużeniu programu skupu aktywów do dziewięciu miesięcy, ale w mniejszym tempie, rozbudziło dolara także w parze z polskim pieniądzem. Dziś amerykańska waluta uspokaja się przed środowym posiedzeniem w sprawie stóp procentowych. Spodziewane zacieśnianie polityki może podkreślić pozycję USD, jednak do dalszych wzrostów potrzebować on będzie jasnych sygnałów ze strony Fed o tempie podwyżek w 2017 roku wyższym niż oczekiwane minimum. Dziś średni kurs dolara wyniósł 4,19 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN patrzy na USA

W ogólnoświatową atmosferę wpasowuje się również wykres CHF/PLN. Przedstawione w trakcie dzisiejszej sesji odczyty z Polski nie wywołały reakcji inwestorów. I choć w nadchodzących dniach zostaną opublikowane kolejne dane, to i tak kluczowe dla złotego informacje będą pochodzić zza oceanu. W piątek natomiast polski pieniądz zmierzy się z raportem o sytuacji na rynku pracy. Dziś średni kurs franka szwajcarskiego wyniósł 4,12 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Kto wyprowadzi kraj z UE

Szereg wahań uwidocznił się dziś na wykresie GBP/PLN, ale biorąc pod uwagę dłuższą perspektywę, to kurs brytyjskiej waluty unormował się. Atrakcyjność funta w ostatnim czasie związana jest m.in. z nadziejami o zmniejszenie szans na tzw. twardy Brexit. W czwartek zakończyła się rozprawa, w której Sąd Najwyższy zdecyduje o udziale parlamentu w procesie opuszczania struktur UE przez Wielką Brytania. Wyrok zapadnie w styczniu. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,31 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

12.12.2016 15:49
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000