KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

TOP 10 aplikacji bankowych według Google Play

Każdego dnia ogromna ilość transakcji finansowych w Polsce jest zawierana przez internet. Nic więc dziwnego że banki coraz mocniej rozwijają dostęp do swoich usług online. Sprawdźmy, które platformy oferują największą Read more
korona czeska, waluta Czech, CZK, Ekantor.pl

Korona czeska – ile kosztuje?

Czesi darzą walutę euro pewną niechęcią, więc na wakacje u naszych południowych sąsiadów lepiej mieć w portfelu korony. Natomiast kupując walutę można, za jednym zamachem, poznać nieco jej historii.   Read more

Tydzień kończy się Brexitem. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 11-15.09.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Kluczowym dla zmian w notowaniach w tym tygodnia było chwilowe umocnienie dolara. Frank kończy tydzień z kursem niemal tak słabym, jak na przełomie miesięcy wakacyjnych. Dzisiaj, za sprawą wystąpienia premier Wielkiej Brytanii, sporo będzie się mówić o Brexicie.

 

Chwila wytchnienia dolara

Jeszcze w środę dolar otrzymał silne wsparcie i umocnił się z pozycji 1,20 do 1,18. Mimo podtrzymania oczekiwania odnośnie trzech podwyżek stóp procentowych do końca roku, dziś sytuacja w głównej parze wraca do poziomu z początku tygodnia. W piątek czekamy na odczyt indeksu PMI dla przemysłu z USA. W tle wciąż utrzymuje się niepokój związany z Koreą Północną. Dziś średnia wartość EUR/USD wyniosła 1,19.
EUR/USD

EUR USD kurs Ekantor.pl

źródło: bankier.pl

 

QE wraca na tapetę

W tym tygodniu kluczowe dla pary pozostają nastroje panujące na szerokim rynku. We wtorek złoty został wsparty informacjami dotyczącymi produkcji przemysłowej, które dla wielu okazały się zaskoczeniem. Pojawiają się też coraz częstsze informacje o braku konsensusu ECB w sprawie programu QE – w październiku bank powinien powiedzieć inwestorom więcej. Na wykresie EUR/PLN od 13 września utrzymuje się stabilna sytuacja. Kurs euro wyniósł dzisiaj 4,27 PLN.
EUR/PLN

EUR PLN kurs Ekantor.pl

źródło: bankier.pl


Rezerwa Federalna rozdaje karty

W środę wieczorem dolar odnotował znaczący wzrost, co widoczne było w większości par. Jednak pod koniec tygodnia złoty umocnił się. Całe zamieszanie miało związek z informacjami płynącymi z rezerwy Federalnej. Dzisiaj średnia wartość dolara to 3,56 PLN.  
USD/PLN

USD PLN kurs Ekantor.pl

źrodło: bankier.pl

 

Widoczny spadek franka

Średni kurs nie rozpieszcza w tym tygodniu franka. Od wczoraj utrzymuje się on, ku uciesze wszystkich kredytobiorców, poniżej bariery 3,70. Wpływ na to miały przede wszystkim polskie publikacje. W najbliższym czasie nie powinno dojść do wyraźnego umocnienia. Dziś średnie notowania wynoszą 3,67 PLN
CHF/PLN

CHF PLN kurs Ekantor.pl

źródło: bankier.pl

 

Funt stabilny, May o Brexicie

Po silnym wzroście w poniedziałek i chwilowym spadku z połowy tygodnia funt stylizuje swoje notowania. W niedalekiej przyszłości na tapecie coraz wyraźniej będzie pojawiać się BoE i kwestia ewentualnego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Już dziś czeka nas długo wyczekiwane wystąpienie Theresy May w sprawie Brexitu. Średnie notowania GBP/PLN wynoszą aktualnie 4,83 PLN.

GBP/PLN

GBP PLN kurs Ekantor.pl

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

22.09.2017 12:30
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000